شاید برای همیشه فراموشش کنم

وقتی بچه تر از این حرفا بودم، همیشه برام سوال بود که مامان و بابا از اینکه تولدشون رو کسی یادش نیست، ناراحت نمیشن؟ غصه نمیخورن؟ چون اگه اونا روز تولد منو که دقیقا امروزه فراموش می کردن، خیلی خیلی ناراحت می شدم! و از طرفی تاریخ تولدشون رو هم نمیدونستم و این شرمندم میکرد! خب درک کنین، سوادی برای خوندن نداشتم! بعدا فهمیدم بابا زمستون به دنیا اومده و مامان پاییز، من بهار و داداشم تابستون! اون موقع ها بود که فهمیدم ما یک خونواده ی چهار فصلیم!

سالها گذشت، من به مامان و بابا روز تولدشون رو تبریک میدادم و اونا هم به من! همیشه روز تولدم هیجان انگیزناک ترین روز زندگیم بوده! جز امسال. امسال دیگه برام اهمیتی نداشت که امروز روز تولدمه و من باید شاد باشم، اصلا چنین چیزی نبود. برعکس خیلی هم غمگین و افسرده بودم بخاطر اینکه کسی که حضور قلبش برای من واجبه، باهام قهر بود و این همه چیز رو از من گرفت و دقیقا مصداق بیت ( گفتا ز چه نالیم/ که از ماست که بر ماست) بود، چرا که مقصر هم خودم بودم.

کسی چه میدونه! شاید مامان و بابا هم یه اینجور اتفاقی براشون افتاد که دیگه بیخیال روز تولدشون شدن، و شاید منم دیگه تولدم رو برای همیشه فراموش کنم، درست مثل همه آدم قدیمیا. شاید منم بزرگ شدم و این اثر بزرگ شدنه که بهم میگه دیگه یازده اردیبهشت روز خاصی نیست. یه روز مث بقیه روزا که اول نماز صبح باید پاشم و برم سر کار، تا غروب که برسم خونه و خدا میدونه چه بلاهایی در انتظارم باشه.

آیا از اینکه شاید روز تولدم رو فراموش کنم ناراحتم؟؟ خب راستش هنوز جواب دقیقی براش ندارم، اما فکر نمیکنم خیلی هم ناراحتم بکنه، به هر حال اتفاقیه که از همون بچگی هم منتظر اومدنش بودم. روزی که منم مثل مامان و بابام یادم بره کی به دنیا اومدم. گرچه اون موقع فکرش آزارم میداد، چون بچه بودم، اما الان دیگه اونجوریا هم نیست.

شاید برای همیشه فراموشش کنم …

شاید

شاید

شاید

و هزاران شاید دیگه …

 

———————————————————————————————————————————————————————————

 

تحریر شده بتاریخ یازدهم اردی بهشتماه سنه یکهزار و سیصد و نود و پنج هجری خورشیدی

پ.ن: وبسایتم هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز میشه

 

ابراهیم عطائی

ابراهیم عطائی، زاده ی یازدهم اردیبهشت سال 70 خورشیدی در بیرجند است. وی دوران ابتدایی خود را در شهر تربت جام سپری و درسال 81 به زادگاه خود بازگشت. از همان دوران به طور خودخوان به مطالعه در حیطه ی نجوم آماتور پرداخت. دیپلم رشته علوم ریاضی-فیزیک را در سال 87 دریافت کرد. در سال 88 با ورود به موسسه علوم آسمان مهر فعالیت های نجومی خود را بطور تخصصی تر پیش گرفت. علاقه ی وی بیشتر در حوزه اخترزیست شناسی، عکاسی آسمان شب، نجوم آماتور و آموزش آن است. وی دانش آموخته دانشگاه ملی بیرجند در رشته آمار می باشد و به کاربرد این علم در سایر علوم علاقه بسیار دارد. از جمله مسئولیت های علمی وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر عامل موسسه علوم آسمان مهر عضو هیئت موسس کانون نجوم سپهر دانشگاه ملی بیرجند نویسنده سایت علم بازار مدیریت پروژه کشوری اطلس راهبردی نجوم مقدماتی دبیر علمی همایش های ماهانه علمی ایران مدرس نجوم مقدماتی و عکاسی نجومی عضو سابق دیپارتمان اخترزیست شناسی آیوتامی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

  1. بنظرم اینکه خودت فراموش کنی روز تولدتو…خیلی هم خوبه.اما اینکه بقیه یادشون بره و بی تفاوت باشن نسبت ب اون روز
    ناخوشاینده…
    وقتی خودت یادت بره ک امروز چه روزیه و کلی تبریک و گل از بقیه بهت برسه….این شادی واقعیه…دوست داشتن واقعی….
    امیدوارم دیگه قهر نباشه…و شاد باشه.شاد باشید…سنتون کمه.قدر لحظات باهم بودنو نمیدونید حالا حالاها(سخنی از ماشین عروس) :دی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *