صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

بحث در مورد سفر در رمان گاهی خیلی غوغا میکنه! و فیزیک دانان زیادی هم در موردش صحبت کردند! مثلا گفتن کسی که بتونه با سرعت نور حرکت کنه زمان براش وایمیسته و این یعنی اون فرد میتونه در زمان سفر کنه و خیلی چیزای دیگه.

اما میشه بحث رو خیلی ساده تر بررسی کرد! بزارین من بهتون بگم. آیا دنبال یک ماشین زمان میگردین؟ اگه جوابتون مثبته فقط سرتون رو بالا بگیرین و به ماشین زمانتون خیره بمونین. بله، آسمان ماشین زمانی هست که ازش صحبت می کنم و شما در حقیقت با نگاه کردن به آسمان به گذشته نگاه می کنید طوری که انگار در اون حضور دارید!

امروزه تونستیم با نگاه کردن به آسمون نحوه شکل گیری ستاره ها و آغاز حیات خودمون رو بفهمیم! بفهمیم که آغاز چگونه بوده و پایان کجا خواهد بود! می دونیم جرقه حیات در زمین از کجا زده شد و می دونیم چ خطراتی زندگی ما رو در این غبار کیهانی تهدید می کنه!

تصور این رو بکنید که موجودات هوشمند دیگه ای بتونن سطح کره زمین رو از سیارشون رصد کنن، احتمالا چیزی که روی سطح کره زمین ببینن دایناسور ها و یا موجودات پیش از اونها باشند! و برعکس اگر ما هم روزی به این سطح تکنولوژی برسیم، قطعا چیزی که از پشت چشمی ها ابزارمون می بینیم اون چیزی نیست که همین الان واقعا داره رخ میده.

شما با نگاه کردن به آسمون به سالیان دور نگاه می کنید! به تصاویری نگاه می کنید که شاید میلیاردها سال پیش برای ما ارسال شده اند! شما با نگاه کردن به هر نقطه از آسمان به تاریخی متفاوت نگاه می کنین!

پس از خیره شدن به آسمون لذت ببرین! و گذشته خودتون رو فراموش نکنین.

 

————————————————-

پ – ن : هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه سایت به روز میشه

8 پاسخ

 1. زمین هم مثل آسمونه. ما روی زمین مدار داریم. توی آسمونم همینطور. روی زمین حرکت و نیروی فاعلی و درونی اجسام هست و توی آسمون هم. ولی آسمون یه فرق اساسی با زمین داره. خارج از اینکه بزرگتره و به نوعی زمین فسقلی رو توی پهنه وسیع خودش جا داده، یه دنیای رؤیایی و اسطوره ایه. فقط باید درکش کرد
  ***ممنون استاد.مطلب خوبی بود***

  1. البته مدارهای روی کره زمین فرضی هستن و برای درک بهتر وقایع.
   منظورتونو از نیروی فاعلی و درونی اجسام نمی فهمم

 2. سلام
  مثل همیشه بی نظیر!!!! من همیشه رو یا ی سفر در زمان رو تو سرم داشتم .. به نکته جالبی اشاره کردین واقعا لذت بخشه به آسمون خیره شدن و ساعتها در تفکرات غرق شدن . تا حالا به این موضوع دقت نکرده بودم از این به بعد با دید جدیدی به آسمان مینگرم :-)همیشه سر به هوا باشید و از دیدن آسمون در هنگام شب لذت ببرید!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *