صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

بزارین یک گزارش از فعالیت های نجومی خودم در موسسه علوم آسمان مهر براتون بگم!

خب، من قبل از این که به خدمت اعزام بشم فکر تشکیل مجمع عمومی و به تبع اون روی کار آمدن یک تیم جدید رو در سر داشتم، اولین تلاشم برای مجمع عمومی کاملا ناکام موند، چرا که هیچکس نیومد تا شرکت کنه، من به خیال خودم ادامه راه رو جهت تشکیل مجمع به دوستان سپردم و راهی خدمت شدم، اما دریغ! چون وقتی برگشتم هیچ چیز تغییر نکرده بود! 😕 

وقتی داشتم میرفتم خدمت، این شکلی بودم، اما وقتی برگشتم از اینم زشت تر شده بودم ....
وقتی داشتم میرفتم خدمت، این شکلی بودم، اما وقتی برگشتم از اینم زشت تر شده بودم ….

پس دوباره با ارسال پیامک به دوستان آشنایان یک تیم اولیه جهت تشکیل دوباره مجمع دور هم جمع کردم! ما دوتا برنامه در تاریخ های نهم و یازدهم اسفندماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند و داشنگاه ملی بیرجند داشتیم، دو برنامه نجومی که برای من و تیمم کاملا جنبه تبلیغاتی رو داشت، البته همراه با ارائه های خوب و جذاب! و در پایان برنامه نجومیمون در شوکت مجمع عمومی رو هم برگزار کردیم و یک تیم جدید و پرانرژی و تازه نفس روی کار اومدن!

 

ارائه من در رابطه با ابعاد کیهان و بررسی حیات در سایر کرات
ارائه من در رابطه با ابعاد کیهان و بررسی حیات در سایر کرات

 

                     جمعیت حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند
جمعیت حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند

 

مجمع عمومی در تالار ولایت دانشگاه بیرجند و جمعیت منتظر اعلام نتایج
مجمع عمومی در تالار ولایت دانشگاه بیرجند و جمعیت منتظر اعلام نتایج

یک هفته بعد از مجمع جلسه انتخاب دبیر بود که دوستان لطف کردن و به من به عنوان دبیر یک ساله موسسه رای دادن.

دیگه اینکه به لطف خدا و همکاری اعضای موسسه برای اولین بار برنامه جهانی شب یوری رو بیستم فروردین در پارک دولت شهر بیرجند برگزار کردیم که گزارشش در مجله ی نجوم و سایت برنامه شب یوری هست.

منم پیگیری هام رو برای آغاز مجدد باشگاه های ماهانه موسسه آغاز کردم! روزی روزگاری ما سابقه اجرا ۵۰ باشگاه ماهانه نجوم، اون هم بدون توقف و پشت هم رو در کارناممون داشتیم.

خبر دیگه اینکه احتمال داره تیم زبان انگلیسی هم به همت یکی از بچه های موسسه جواد حیدری که فوق لیسانس این رشته رو داره، تو موسسه راه اندازی بشه.

دفتر هم فعلا نداریم! البته به لطف محسن الهامیان پیگیرش هستیم! فعلا جهت کسب اطلاع از برنامه ها با خود من تماس بگیرین! داریم سعی میکنیم یه سامانه پیامکی برای ارتباط با شما راه اندازی کنیم!

تو این مدت یه برنامه ی فوق العاده پرجمعیت داشتیم تو سایت رصدی سه قلعه با حضور مسئولین استان و خانواده هاشون و جمعیتی که چهارهزار نفر برآورد شدن که موسسه با تمام قوا و متاسفانه بصورت رایگان در اون حضور پیدا کرد! عملکرد بچه های تازه کار واقعا معرکه بود! البته اتفاقاتی هم افتاد مثلا یکی از اعضا حالش بد شد و تو آمبولانس بستریش کردن و اینکه به عنوان دومین تجربه دبیر بودنم فهمیدم خیلی بیشتر از این باید فکر امنیت افراد تیمم باشم.

روند ثبت موسسه در استانداری، چیزی که مثل زنبور در عسلش گیر کردم و نمی دونم باید دقیقا چه کنم و به حرف کدومشون کنم؟

واضحه که با این همه فعالیت های نسبتا سنگین از فعالیت های سبک خودمون غافل نشدیم و سه تا رصد عمومی در پارک توحید بیرجند هم برگزار کردیم و باز هم برگزار می کنیم.

خب! گزارشم تموم شد! اما میخام اینجا از تک تک تیم نجوم تشکر کنم! اول از زوج خوشبخت موسسه حسن خراشادی و مهشید بستانی که تو این مدت به شدت بهشون زحمت دادم بابت برگزاری و هماهنگی جلسات، صبا عابدی که با پیگیری های خوبش باعث شد آسمان مهر برای اولین بار در دانشگاه آزاد برنامه برگزار کنه، میلاد کشاورز و سیاوش شماعیل زاده که لطف کردن و ارائه های خوبشون رو به برنامه های نجومیمون آوردن و مسئول مستقیم بیشتر برنامه ها  بودن، خانم برزگانی که هماهنگی دانشگاه شوکت به عهده ایشون بود، فاطمه نوفرستی که مجری برنامه ها بودن و خواهر ایشون خانم سعیده نوفرستی که برای رصد خورشید به دادمون رسیدن! یه تشکر ویژه دارم از دخترعمه گلم حلیمه سادات حسینی که زحمت تهیه بروشور رو در برنامه شب یوری کشید! ممنون از حجت سبزعلی برای سخت ترین کار یعنی پای ابزار موندن و حمل و نقلش! سیاوش بیجاری بابت چک سیستم تالار ولایت و عکاسی! از خانم ندا اسدی و دوستشون ، سرکار خانم فاطمه سادات حسینی رضوی و ساره آفتابی از بچه های قدیمی موسسه که در سایت رصدی سه قلعه پای ابزارها گل کاشتن و تا آخرش بودن و محسن الهامیان که پیگیری های مداومش برای گرفتن دفتر واسم قوت قلب بود و در حال حاضر بازرس موسسه شده!

همه کارهامون معرکه انجام شد! از فعالیت همه واقعا راضی هستم! این نشون میده فعالیت گروهی یعنی چی!

بازم ممنونم آسمان مهری ها!

و اگه شما هم میخاین عضوی از آسمان مهر، فعال ترین و برترین سمن استان خراسان جنوبی، باشین کافی هست از اینجا بهم اطلاع بدین!

 

——————————————————–

پ – ن : هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه سایت به روز میشه

توضیح عکس: پروژه غافلگیری من و حسن خراشادی برای تولدمون اون هم به وسیله دنباله دار HELL! دنباله داری که اصلا وجود نداشت!

11 پاسخ

 1. سلام
  امیدوارم جلسات ماهانه تون همچنان ادامه پیدا کنه تا ما هم اگه بیرجند بودیم ازش مستفیذ بشیم و دوباره روی ماهتون رو ببینیم واستون بهترین ها رو آرزو میکنم …..

 2. سلام
  این پست رو الان دیدم. ماشالله چقدر فعالین! فعالیت ها و برنامه های خیلی خوبی داشتین.
  آرزو میکنم همچنان موفق و پرانرژی با تیم عالی تون ادامه بدین 🙂

 3. سلام ، برنامه رصد هنوزهم دارید؟ ما که اینکاره نیستیم وصرفا علاقه مند به این مباحث و علی الخصوص استفاده از زیبایی ناب آسمان کویر ، میتونیم در برنامه ها همراهیتون کنیم؟

  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *