صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

چند شب پیش برنامه آسمان شب درخصوص اخترزیست‌شناسی داشت صحبت میکرد، آقای صارمی اول حرفاشون گفتن که احتمال وجود حیات در سیارات بسیار پایینه. راستش شاید حرفشون به طرقی هم راست باشه، اگه ما روی سیاره خاصی دست بگذاریم و بخایم احتمال وجود حیات رو در اون بررسی کنیم، بله! با احتمالی نزدیک به صفر در اون سیاره حیات وجود داره، اما معتقدم که به هر حال سیاراتی پیدا میکنیم که در اونها حیات شکل گرفته، شاید عمر من برای شنیدن خبر کشفشون کفاف نده، اما بالاخره یه روزی پیدا میشن و میفهمیم که فضا به هدر نرفته و ما تنها موجودات زنده نیستیم. تو قسمت چهلم رادیو راز فک کنم گفته شد ۲۵۰۰۰ منظومه خورشیدی تا حالا کشف شده، اما این دلیل بر این نیست که ما فقط همین ۲۵۰۰۰ تا منظومه رو داریم، اصلا شاید ملاک این نباشه که ما اونا رو کشف کنیم، حیات در سایر سیارات بدون توجه به حضور ما کارش رو انجام میده.

میلیاردها ستاره و میلیاردها کهکشان بالای سر ماست، واقعا فکر می کنین جایی برای حیات نیست؟

 

 


 

 

 

پ.ن: وبسایتم هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز میشه

4 پاسخ

  1. استفان عاوکینگ هم گفته دست بردارید از این پیامهای ارتباط با فرازمینی ها چون کسایی که بتونن این پیامهارو بگیرن هزاران مرتبه پیشرفته تر از ما هستن
    خب اگه ما اشرف مخلوقات باشیم این حرف عجیبه ، شایدم یه زمانی انسان به اون حد از تکنولوژی رسیده که تعدادی از انسان ها برای ادامه زندگی از کره زمین خارج شدن و حالا حتما خیلی متفاوت از ما شدن چه ظاهر و احساس و همه چی.

    به هر حال نمیشه رد کرد این نظریه رو اما نه دست ما بهشون میرسه نه اونا به ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *