جلسه دوم موسسه

بحث بر سر این است که علم بهتر است یا ثروت؟ سوالی قدیمی با پاسخ های معرفتی! که یعنی مثلا خوب علم بهتر است! اگرچه بعد از سالها زندگی فرموده اند هم علم بهتر است و هم ثروت! غافل از اینکه واضح است ثروت برهمه چیز اولویت دارد. اصلا کاری که پول میکند غول نمیکند. باید پولی باشد که هزینه ی تحصیل علم تامین شود؟ کو گوش شنوا؟؟؟؟

اعضا! از کجا عضو بگیریم؟ صنف آهنگری؟ جمعیت منجمان علاف؟؟ قاتلین زنجیره ای یا پیشکسوتان جمع کننده ی توپ گلف؟ و ….

دیدگاه آینده نگری جهت پرورش انسان ز گهواره تا گور گرچه خوب است ولی الان را چه کنیم؟؟؟

 

 

عکس سربرگ : من و دوست عزیزم محمد حسین محسنی (دبیر نشستهای ماهانه علمی ایران) در حال انجام امور دومین نشست علمی ایران. بیرجند . سالن همایش های بانک ملت. خیابان محلاتی.

ابراهیم عطائی

ابراهیم عطائی، زاده ی یازدهم اردیبهشت سال 70 خورشیدی در بیرجند است. وی دوران ابتدایی خود را در شهر تربت جام سپری و درسال 81 به زادگاه خود بازگشت. از همان دوران به طور خودخوان به مطالعه در حیطه ی نجوم آماتور پرداخت. دیپلم رشته علوم ریاضی-فیزیک را در سال 87 دریافت کرد. در سال 88 با ورود به موسسه علوم آسمان مهر فعالیت های نجومی خود را بطور تخصصی تر پیش گرفت. علاقه ی وی بیشتر در حوزه اخترزیست شناسی، عکاسی آسمان شب، نجوم آماتور و آموزش آن است. وی دانش آموخته دانشگاه ملی بیرجند در رشته آمار می باشد و به کاربرد این علم در سایر علوم علاقه بسیار دارد. از جمله مسئولیت های علمی وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر عامل موسسه علوم آسمان مهر عضو هیئت موسس کانون نجوم سپهر دانشگاه ملی بیرجند نویسنده سایت علم بازار مدیریت پروژه کشوری اطلس راهبردی نجوم مقدماتی دبیر علمی همایش های ماهانه علمی ایران مدرس نجوم مقدماتی و عکاسی نجومی عضو سابق دیپارتمان اخترزیست شناسی آیوتامی

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. مهلا گفت:

    فک کنم باید بی خیال این موضوع انشا و بحث های بیهوده در این مورد شد چون تا ابد هم به نتیجه ی درستی نخواهیم رسید و هیچکدوم از طرفداران این دو جناح نخواهند تونست همو قانع کنند و فقط اتلاف وقته… والان وقت از همه بهتر و مهم تره!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *