جهان عجایب | به بهانه ی پنجم مهرماه

عالم همیشه چیزهای زیادی برای متعجب کردن ما در آستینش داره! به شرطی که ما دنبالش بگردیم. زمین با تمام حقارتش به چشم کوته نظرانه ی آدمی همیشه بزرگ و وسیع بوده و نوع بشر همیشه از سیاحت در این کره خاکی لذت برده.

وقتی صحبت از عجایب جهان یا جاهای دیدنی جهان به میون میاد شاید اکثر ماها یاد مکان های دیدنی در سایر کشورها میفتیم، مثل دیوار چین، یا برج ایفل یا هرچیزی مثل اینها! خب طبیعتا آدم خیلی دلش میخواد که از این مکان ها دیدن کنه! و صد البته با اوضاع نابسامان اقتصادی الان کمتر کسی می تونه پاشو حتی از شهر یا استان خودش اونطرف تر بزاره! چه برسه به خروج از کشور فکر کنه …

اما دیدنی های زیادی داخل کشور خودمون هم هست. مثل آسمان بکر کویر لوت، جنگل های زیبای گلستان، آبشار های سرزنده مناطق غرب کشور، قله سر به فلک ساییده ی دماوند، نحلستان های جنوب و  غیره و غیره و غیره.

جاهای عجیبی هست در ایران که ارزش دیدن داره، مثل روستای ماخونیک که به شهر لی لی پوت ها بخاطر قد کوتاه ساکنینش معروفه! یا منطقه باداب سورت که در هر ساعتی به یک رنگ دیده میشه، تالاب ارواح برای افرادی که عاشق ترسیدنن! تشکوه یا کوه آتشین منظره ای جالب رو برای ملاقاتی های خودش رقم میزنه و قس علی هذا.

از همه ی اینها بگذریم ابنیه تاریخی هم زیبایی های خودشون رو دارن که به قدر کفایت معرف حضورتون هستن!

سفر همیشه هزینه های خودش رو داشته. اما همیشه میشه با ملاحظه ی نکاتی و مشورت با افرادی که زیاد سفر می کنن تا مقادیر زیادی از هزینه کرد مالی جلوگیری کرد و از سفر لذت برد.

یکم تعطیلات برای خودتون جور کنید و سفر کردن رو تو برنامتون بزارین! شکی ندارم که پشیمون نمی شین! 

 

 


 

 

هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز می شم.

تصویر سربرگ: تصویر گرفته شده از محوطه غار لادیز – سیستان و بلوچستان

برای تهیه نسخه اصلی تصویر از طریق فرم تماس با ما به من اطلاع بدین.

ابراهیم عطائی

ابراهیم عطائی، زاده ی یازدهم اردیبهشت سال 70 خورشیدی در بیرجند است. وی دوران ابتدایی خود را در شهر تربت جام سپری و درسال 81 به زادگاه خود بازگشت. از همان دوران به طور خودخوان به مطالعه در حیطه ی نجوم آماتور پرداخت. دیپلم رشته علوم ریاضی-فیزیک را در سال 87 دریافت کرد. در سال 88 با ورود به موسسه علوم آسمان مهر فعالیت های نجومی خود را بطور تخصصی تر پیش گرفت. علاقه ی وی بیشتر در حوزه اخترزیست شناسی، عکاسی آسمان شب، نجوم آماتور و آموزش آن است. وی دانش آموخته دانشگاه ملی بیرجند در رشته آمار می باشد و به کاربرد این علم در سایر علوم علاقه بسیار دارد. از جمله مسئولیت های علمی وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر عامل موسسه علوم آسمان مهر عضو هیئت موسس کانون نجوم سپهر دانشگاه ملی بیرجند نویسنده سایت علم بازار مدیریت پروژه کشوری اطلس راهبردی نجوم مقدماتی دبیر علمی همایش های ماهانه علمی ایران مدرس نجوم مقدماتی و عکاسی نجومی عضو سابق دیپارتمان اخترزیست شناسی آیوتامی

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. شیراز برید آقا! هیچهایک شیراز برید! پاییز هیچهایک به شیراز برید!!
    سه بار گفتم شیراز رو به خاطر زیبایی بی حد و مرز و آرامشش
    دوبار هیچهایک گفتم چون کم هزینه میشه، آزاد هستید و راحت هستش تو شهر چرخیدن. (مثل تهران فاصله ها زیاد نیست)
    و پاییز رفتنش هوای خوب داره،‌ خلوتی خوب داره و رنگ های قشنگ! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *