ما وقع

حقیقت

هر سال همین موقع ها! نمیدونم کدوم آدم نا آگاهی، شایعه دوماه در آسمان رو تو فضای مجازی پخش میکنه؟!
ملت هم که ماشاالله…
تو پخش شایعه رو دست ندارن! ( با عرض معذرت از ملت ایران، اما این نقطه ضعف رو باید قبول کنید!)
دهن به دهن می گرده، اونقدر شاخ و برگ میگیره که حتی افراد استدلال های ما منجمین رو هم دروغ و واهی فرض می کنن!
کاش بشه همیشه قبل باور کردن خبری کمی حداقل روش تحقیق کنیم، فکر کنیم! همیشه در برخورد با این شایعه تنها کاری که کردم ارسال این لینک از صفحه خودم بوده!
از سال بعد زودتر از اینکه این خبر شایع بشه، میخام یه حقیقت رو شایع کنم! حقیقت حضور تنها یک ماه در آسمان و وجود یک مریخ در دوردست ها، آن هم به قاعده یک نقطه! فقط همینقدر!

 

—————————————————————————-

پ.ن: وبسایتم هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز میشه

تحریر شده بتاریخ یکم شهریور ماه سنه یکهزار و سیصد و نود و چهار هجری خورشیدی

تصویر سربرگ از اینجا گرفته شده.

author-avatar

درباره ابراهیم عطائی

ابراهیم عطائی، زاده ی یازدهم اردیبهشت سال 70 خورشیدی در بیرجند است. وی دوران ابتدایی خود را در شهر تربت جام سپری و درسال 81 به زادگاه خود بازگشت. از همان دوران به طور خودخوان به مطالعه در حیطه ی نجوم آماتور پرداخت. دیپلم رشته علوم ریاضی-فیزیک را در سال 87 دریافت کرد. در سال 88 با ورود به موسسه علوم آسمان مهر فعالیت های نجومی خود را بطور تخصصی تر پیش گرفت. علاقه ی وی بیشتر در حوزه اخترزیست شناسی، عکاسی آسمان شب، نجوم آماتور و آموزش آن است. وی دانش آموخته دانشگاه ملی بیرجند در رشته آمار می باشد و به کاربرد این علم در سایر علوم علاقه بسیار دارد. از جمله مسئولیت های علمی وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر عامل موسسه علوم آسمان مهر عضو هیئت موسس کانون نجوم سپهر دانشگاه ملی بیرجند نویسنده سایت علم بازار مدیریت پروژه کشوری اطلس راهبردی نجوم مقدماتی دبیر علمی همایش های ماهانه علمی ایران مدرس نجوم مقدماتی و عکاسی نجومی عضو سابق دیپارتمان اخترزیست شناسی آیوتامی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *