صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

تقویم پر است از مناسبت ها! از ولادت ها و وفات و بزرگداشت و سالگرد و غیره و غیره …

شاید بعضی از این مناسبت ها رو بدونیم چه تاریخی هستن و بعضی رو هم ندونیم! ولی بعضی مناسبت ها کاملا خصوصی هستن و جز خود شخص، به عنوان مثال خود من هیچ کس ازشون خبر نداره …

این نوشته برای مناسبتی هست که فقط من ازش آگاهی دارم و فقط در ذهن من ثبت شده. چهاردهم بهمن روزی که من از شهر و دیار خودم، بیرجند نقل مکان کردم و آمدم زاهدان! چهاردهم این ماه که برسه دقیقا یک سال از ورود من به زاهدان می گذره. خواستم به این بهانه از تجربیاتم در این شهر بگم!

زاهدان، و یا شاید کل استان پهناور سیستان و بلوچستان جوی داره که وقی واردش میشی دقیقا حس می کنی وارد یک حکومت ملوک الطوایفی شدی! و حتی بدتر! حکومتی بدون حضور فرمانده! تا همینجا هم این شهر رو خدا نگه داشته …

اثری از سازندگی در این شهر به چشم نمیاد و بی شباهت به مکان های موشک زده نیست! هیچ وقت سعی نکنید اینجا حرفی از قانون بزنید چرا که ممکنه مورد تمسخر قرار بگیرید و یا حتی به باد انتقاد گرفته بشین. می خواین باور کنین یا نه، اینجا کمتر قانونی هست که در سطح کلان مورد پذیرش قرار گرفته شده باشه!

اما اینجا دو تا نکته ی مثبت داره، یکی خلقیات مردمش هست! اینکه اگه بتونی باهاشون از در دوستی دربیای زاهدان و کل استان برات به بهشت تبدیل میشه! اما اگه خدایی ناکرده از در دشمنی در بیای فقط بهتره زودتر جمع کنی و بری! البته این پیشنهاد منه و نظر سایرین هم کاملا محترمه!

دوم اینکه بر خلاف بعضی شهر ها و استان های‌ خود مختار، نام نمیبرم که کسی نفهمه، کنسرت های‌ خوانندگان متعدد اینجا بدون مشکل برگزار میشه.

خیلی در شهر زاهدان برای سیاحت وقت نذاشتم برای همین مکان دیدنی خاصی در این شهر سراغ ندارم، اما پیشنهاد می کنم حتما از مسجد جاممع مکی زاهدان دیدن کنین! واقعا زیبا و خیره کنندست گرچه هنوز در حال ساخت هست و بطور کامل تموم نشده.

 

 


 

 

 

توضیح تصویر سربرگ: تصویری از رنگین کمان پس از باران در زاهدان

5 پاسخ

  1. بله اول که وارداین شهرمیشی اونو باجاهای دیگه مقایسه میکنی !!وخیلی چیزها عجیب وغریب هست مثل هیچ وقت تمیزنبودن شهر(مخصوصاوقتی از یک شهری مثل بیرجندبیای اینجا?)وخیلی چیزهای دیگه…
    امامیتونی ادمهای خوبم پیداکنی مثل بروبچه های پیشگام??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *