عادت

امروز چهارمین روز از سومین ماه از اولین سال پس از نکبت است.

برایم جالب بود که تا به نبود کسی، چیزی کمی عادت می کنی، با نبود همه چیزش خودت را وفق می دهی، خاموش می شوی، دوباره با کلمه ای وجودت را شعله ور می کند! با یک کلمه ساده مثل “بیا” به همین سادگی آتش به جانت می افتد و بعدش می فهمی شاید بهتر باشد خیلی خوشحال نشوی چون احتمالا همه جوانب را در نظر نگرفته و پیام را فرستاده.

حالا خدا برساند کسی را که کمکت کند تا خاموش شوی! همسایه ها یاری کنید!

تا به چیزی عادت میکنیم، بد عادت می شویم! اما چاره چیست! بنی آدم، بنی عادت است، باید دوباره عادت کرد و دل خوش کرد به اینکه یک روز همه چیز خوب خواهد شد. انسانها را نمیدانم، اما سخت ترین دیوارها در مقابل زمان تاب نیاوردند! کاش دلها از دیوارها ضعیف تر باشد.

تمام دلم به نسخه دیگرم در یک جهان موازی دیگر خوش است، به همان نسخه ای که همیشه می خندد و الان حالش خوب است و در سایتش از همه موفقیت ها و شادکامی ها و افتخاراتش گفته. و فقط با یاد همان فرد، که در حقیقت خودم هستم خوشحالم! آن من، منی هستم که خودم را هیچوقت گم نکردم، انرژی خودم را حیف نکردم، از جوانی ام لذت بردم و …

آن هم منم! اما نه خود من، او فقط یک کپی از من است یا شاید من یک کپی از او باشم! در هر حال او آدم مفیدتری برای جهانش بوده تا من و البته در عین حال من دلم به همان من موفق در جهان دیگر خوش است.

خودم هم بالاخره روری خوب خواهم شد، عادت می کنم، بد عادت می شوم، بعدش به همان هم عادت میکنم

فقط کاش اگر گفت “بیا” ، اگر آمد، بماند، با تمام وجود و برای همیشه تا به آن گرم باشم، این ایام بس که گرم و سرد شدم، شکسته بودم، شکسته تر شدم.

تا چه پیش آید زین پس

 

 


 

 

تحریر شده بتاریخ دهم امردادماه سنه یکهزار و سیصد و نود و پنج هجری خورشیدی

پ.ن: وبسایتم هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز میشه

ابراهیم عطائی

ابراهیم عطائی، زاده ی یازدهم اردیبهشت سال 70 خورشیدی در بیرجند است. وی دوران ابتدایی خود را در شهر تربت جام سپری و درسال 81 به زادگاه خود بازگشت. از همان دوران به طور خودخوان به مطالعه در حیطه ی نجوم آماتور پرداخت. دیپلم رشته علوم ریاضی-فیزیک را در سال 87 دریافت کرد. در سال 88 با ورود به موسسه علوم آسمان مهر فعالیت های نجومی خود را بطور تخصصی تر پیش گرفت. علاقه ی وی بیشتر در حوزه اخترزیست شناسی، عکاسی آسمان شب، نجوم آماتور و آموزش آن است. وی دانش آموخته دانشگاه ملی بیرجند در رشته آمار می باشد و به کاربرد این علم در سایر علوم علاقه بسیار دارد. از جمله مسئولیت های علمی وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر عامل موسسه علوم آسمان مهر عضو هیئت موسس کانون نجوم سپهر دانشگاه ملی بیرجند نویسنده سایت علم بازار مدیریت پروژه کشوری اطلس راهبردی نجوم مقدماتی دبیر علمی همایش های ماهانه علمی ایران مدرس نجوم مقدماتی و عکاسی نجومی عضو سابق دیپارتمان اخترزیست شناسی آیوتامی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *