نفرین

امروز حدیثی رو خوندم از کتاب صحیح بخاری. متن دقیق در خاطرم نیست ولی کلیت روایت در این خصوص بود که وقتی پیامبر اکرم (ص) به پادشاه ایران نامه میزنن برای دعوت به اسلام و شاه ایران نامه رو پاره میکنه، ایشون ناراحت می شن و دعا می کنن سرزمین پارس پاره پاره بشه.

حقیقتا بعد از خوندن این روایت خیلی به فکر فرو رفتم. چرا پیامبر مهربانی ها باید بخاطر تصمیم درست یا نادرست یک پادشاه اون سرزمین رو نفرین کنن. دعای پیامبر مستحاب شد و پارس تکه تکه شد، اما نه به همین راحتی! با کلی جنگ و خون ریزی و درگیری و غیره و غیره … در حالی که وقتی داشت نابود میشد همه ی ما مسلمان بودیم. خدا و پیغمبر و کتاب و قبلمون یکی بود.

بعد از خوندن این روایت کلی دلم گرفت. پیامبری که معصوم هست، چرا باید چنین نفرینی بکنه؟ از شاه رنجیدی، از مردم بیچاره که رنجیده خاطر نبودی … چرا چنین دعایی کردی تا این همه خون ریخته بشه؟؟؟؟

ابراهیم عطائی

ابراهیم عطائی، زاده ی یازدهم اردیبهشت سال 70 خورشیدی در بیرجند است. وی دوران ابتدایی خود را در شهر تربت جام سپری و درسال 81 به زادگاه خود بازگشت. از همان دوران به طور خودخوان به مطالعه در حیطه ی نجوم آماتور پرداخت. دیپلم رشته علوم ریاضی-فیزیک را در سال 87 دریافت کرد. در سال 88 با ورود به موسسه علوم آسمان مهر فعالیت های نجومی خود را بطور تخصصی تر پیش گرفت. علاقه ی وی بیشتر در حوزه اخترزیست شناسی، عکاسی آسمان شب، نجوم آماتور و آموزش آن است. وی دانش آموخته دانشگاه ملی بیرجند در رشته آمار می باشد و به کاربرد این علم در سایر علوم علاقه بسیار دارد. از جمله مسئولیت های علمی وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر عامل موسسه علوم آسمان مهر عضو هیئت موسس کانون نجوم سپهر دانشگاه ملی بیرجند نویسنده سایت علم بازار مدیریت پروژه کشوری اطلس راهبردی نجوم مقدماتی دبیر علمی همایش های ماهانه علمی ایران مدرس نجوم مقدماتی و عکاسی نجومی عضو سابق دیپارتمان اخترزیست شناسی آیوتامی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *