صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

استیون هاوکینگ درگذشت.

این خبری بود که امروز به محض اتصال به فضاای مجازی ازش مطلع شدم. باورم نمی شد! کسی که سالها با بیماری ALS مبارزه می کرد! بیماری ای که هیچوقت نتونست اون رو از رسیدن به آرزوش یعنی رسیدن به فرمولی واحد برای توصیف و توجیح همه چیز منصرف کنه!

کسی که حتی بعد از مطالعات فراوان در نهایت منکر حضور خدا شد! چون ظاهرا محاسباتش نشون میدادن که خدایی قرار نبوده وجود داشته باشه! 

فیلم زیبایی، بنام نظریه ی همه چیز از زندگی استفان هاوکینگ ساخته شد و به خوبی زندگی این دانشمند رو به تصویر کشید! و یه سری چیزهایی رو برای من روشن کرد. اول اینکه زمان برای ما صبر نمی کنه، دوم اینکه زمان برای ما صبر نمی کنه، سوم اینکه زمان برای ما صبر نمی کنه و در نهایت اینکه باید از هر چیزی که داریم نهایت استفاده رو برای رسیدن به هدفمون بکنیم! کسی که روی یک صندلی چرخدار عالم فیزیک رو متحول کرد و حالا به عقیده ی من با رفتنش فیریک ضربه ی بزرگی رو متحمل شده و چقدر دیگه باید صبر کنیم تا یکی مثل اون دوباره به عالم فیریک برگرده؟؟؟

دیدار آقای هاوکینگ یکی از آرزوهای بعیدی بود که داشتم! آرزویی که هیچوقت محقق نشد و امکان محقق شدنش هم میسر نبود …

خالق کتاب شگفتی ساز تاریخچه مختصری از زمان، حالا این جهان از پوست گردو رو ترک کرده و فکر میکنم الان تونسته به حقیقت اصلی کائنات پی ببره! کسی چه می دونه؟ شاید الان موفق به تکمیل نظریه ی همه چیزش شده و داره با شگفتی بیشتری به عالم خلقت نگاه می کنه …

 

 

2 پاسخ

  1. من هم خیلی ناراحت شدم وقتی باخبر شدم. همیشه مطالعات هاوکینگ رو دنبال میکردم.. امیدوارم کسی بتونه تحقیقاتش رو ادامه بده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *