صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

همیشه برام سوال بوده که بالفرض ما تکنولوژی عقب مونده ای داشته باشیم برای برقراری ارتباط با سایر تمدن های هوشمند، اما چرا تمدن های پیشرفته تر از ما باهامون ارتباط برقرار نمی کنن؟ دیشب یک کلیپی دیدم که جواب بسیار جالبی در این خصوص داد. جوابش به طور خلاصه میشه به این صورت بازگو کرد که: نزدیک ترین موجودات روی کره زمین به انسان، از نظر ژنتیکی میمون ها هستند و ما تقریبا یکی دو درصد با اونها در DNA اختلاف داریم. تصور کنین که تمام اختلافات بین ما و میمون ها در همون یک درصده! از تکنولوژی های ساختمانی، نهاد خانواده، زبان، گفتن شعر، تکنولوژی فضایی و …. . تمامش در همون ی درصد هست. باهوش ترین میمونی که تا حالا داشتیم حداکثر تونسته با ایما و اشاره چیزی رو بهمون بفهمونه! در حالی که اون میمون میون جمع میمونا واقعا باهوشه اما ما زبونشو نمی فهمیم و از نظر ما واقعا خنگه! باهوشترین میمون داره کاری رو میکنه که فرزند چند ماهه انسان اون کار رو به طور غریزی و راحت انجام میده! 

حالا به این فکر کنید که تمدنی که از ما پیشرفته تره، در DNA خودش همین یکی دو درصد رو کاملتر از ما باشه! چه اتفاقی میفته؟ دقیقا حکایتی که بین ما و میمون ها هست، بین اونا و ما اتفاق میفته! شاید استفان هاوکینگ که برای ما باهوشترین فرده و تمام کیهانشانسی رو سر انگشتش می چرخه در برابر بچه دو ساله اونا هیچی نباشه! و تکنولوژی هایی مثل هابل و امثالهم براشون یک سری اسباب بازی عتیقه باشه که بچه هاشون در دبستان اونا رو یاد گرفتن و یا اگه ما نقاشی بچمون رو میزنیم به در یخچال، اونا محاسبات بچشون رو در باره تمام کیهان میزارن رو در یخچال! یعنی تمدنی که تمام چیزهایی که هنوز برای ما ناشناخته و کشف نشده هستن، مث ماده تاریک، انرژی تاریک، سیاهچاله ها و امثالهم براشون بطور غریزی اثبات شدست! خب حالا انتظار دارین اونا بیان سمت ما که عقب مونده تر هستیم؟ در حالی که دارن بهمون میخندن و اصن نیازی نمیبینن که باهامون ارتباط برقرار کنن! به علاوه ما حتی زبون موجودات اطراف خودمون رو که خصوصیات مشترک زیادی باهم داریم نمی فهمیم! چه برسه به اونا!

میشه گفت الان بیشتر میفهمم که چرا یه زمانی در پاسخ به سوال صدرالاشاره همیشه میگفتیم شاید اونها آمده باشند و ما نفهمیده باشیم! بله! شاید و یا حتما اونا ما رو سالهاست که رصد کردن و ما نفهمیدیم …

 

 


 

 

پ.ن: وبسایتم هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز میشه

8 پاسخ

  1. من منکر این نیستم که موجودات فضایی در جای دیگه ای وجود داره یا نه چون اطلاعاتی ندارم ولی اینو می دونم انسان اشرف مخلوقاته ، این اشرف بودن باید تو ی چیزی نمایان باشه ، پس این ی تناقض محضه که ی مشت موجود فضایی بخوان فک کنن ما نمی فهمیم یا بهمون نیاز ندارن. صد درصد تو بساط ما هم چیزی واسه خود نمایی وجود داره. اجنه به انسان سجده کردن با اینکه شاید ی قابلیت های ماورایی داشته باشن که ما نداشته باشیم . انسان پرست نیستم و اینو می دونم که بعضی انسانها از حیوانات هم پایین تر میان. ولی اینو می دونم اگه موجودات دیگه ای هم تو فضا باشن به این تبادل اندیشه نیاز خواهند داشت. مقایسه انسان با میمون با همون دو درصد اختلاف ژنتیکی قابل قیاس نیست با انسانی که اشرف مخلوقاته ، با هر مخلوق دیگه. بازم می گم شاید این برتری توی انجام اعمال خارق العاده نباشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *