صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

باید اعتراف کنم که تا دیروز ظهر فکر می کردم دیگه کسی نباید تو جهان مونده باشه که فکر کنه زمین تخته! تو یکی از گروه های تلگرام بحثش مطرح شد، واقعا فکر می کردم واسه خنده و شوخی دارن همچین حرفایی میزنن، اما نه واقعا جدی بود جریان!

یکم تو نت در موردش خوندم! واقعا خنده داره! سایت راسخون ازشون به عنوان احمق های قرن ۲۱ یاد کرده! و اطلاعات  خیلی جالبی هم نوشته بود! تخت بودن زمین! دلم میخاد اگه کسی از زمین تخت گراها این متن رو میخونه با استدلال کامل علمی جواب سوالاتم رو بده:

اگه زمین تخته چرا هیچ وقت با هیچ ابزاری نمی تونیم به لبش برسیم و خودمون رو به فضا بفرستیم؟

اگه زمین تخته چرا کشتی هایی که از دور میان کم کم پدیدار میشن نه ناگهانی؟

اگه زمین تخته چرا وقتی به قسمت های جنوبی سفر کنیم شکل آسمان بالای سرمون تغییر میکنه؟

اگه زمین تخته به وجود آمدن شب و روز رو چطور توجیه میکنین؟

اگه زمین تخته میدان مغناطیسی زمین و ساختار های داخلی اون رو چطور توجیه می کنین؟

اگه زمین تخته، هنگام ماه گرفتگی، سایه دایره واری که از زمین روی ماه میفته چطور توجیه می کنین؟

اگه زمین تخته، پس چرا سایر سیارات گرد هستن؟ یا حتی اقمار؟ چرا ماه تخت نیست؟ چرا مشتری یا زحل یا مریخ تخت نیستن؟

عزیزان اینکه ما زمین رو به ظاهر تخت میبینیم هیچ دال بر این نیست که زمین واقعا تخته! یک دایره ۳۶۰ درجه هستش. و چشم انسان تقریبا تا ۶ درجه رو یک خط صاف میبینه! یعنی اگه شما یک ۶۰ ضلعی رسم کنین از چشم شما با یک دایره واقعی تفاوتی نخواهد کرد! خیلی چیزا در دنیا هست که ظاهرش چیزی رو نشون میده، و باطن گویای مطلب دیگریست! تا قرن ها گمان بر این بود که ما مرکز عالمیم و همه چیز به دور ما در گردش هست! و الان چی می دونیم؟ اینکه گوشه پرتی از کیهان قرار گرفتیم و با سایر اجرام آسمانی به سمتی در حرکتیم! هرچی بیشتر میفهمیم، بیشتر نفهمیدیم!

زمین تخت نیست. بیاید حداقل در مورد چیزایی که پیشرفت علم اونا رو به ما با چشم سر و درک عقل ثابت کرده رویا بافی نکنیم. حالا مثلا موضوعاتی مثل جهان های موازی باشه یه چیزی، یا وجود حیات هوشمند! چیزایی که هنوز از نزدیک ندیدیمشون و صرفا یک سری فرمول های ریاضی و فیزیک هستن که خبر از وجودشون میدن! اما دیگه در خصوص زمین؟ جایی که سالهاست روش زندگی میکنیم! این واقعا یک تلاش عبث و بی فایده است. به امید اینکه همگی بهتر فکر کنیم.

 

 


 

 

تحریر شده بتاریخ بیست و چهارم تیرماه سنه یکهزار سیصد و نود و پنج هجری خورشیدی

پ.ن: وبسایتم هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز میشه

 

89 پاسخ

 1. ?زمین تخت… تازه من یه مطلب دیگه شنیدم در مورد زمین تو خالی که بس خنده دار تر از این موضوع هست. درمورد اون موضوع هم مطالعه داشته باشین

  1. جدا؟؟؟
   تو دنیا چه مباحث عجیبی که مطرح نمیشه …
   البته از زمین تخت میشه به زمین تو خالی رسید، اما کنجکاو شدم راجع بهش بدونم
   حتما دنبالش میرم
   ممنونم

 2. آن کس که نداند و نداند که نداند ، در جهل مرکب تا ابد الدهر بماند. داری واسه کی رانندگی می کنی آقای راننده ، اینا همه خوابن

 3. هه خیلی جالب بود
  اصن فکرشم نمی کردم که هنوز هستن کسایی که بدون دلیل موجه الکی نظر میدن
  مگه داریم مگه میشه?

 4. سلام من به عنوان یک زمین تخت گرا متن رو پاسخ میدم.
  ۱-زمین تخت دارای لبه نیست! زمین یک دیسک مسطح هست که با کوه های یخی که در گذشته به اون قاف میگفتند احاطه شده همینطور آسمانی جامد به اسم گنبد آسمان که مانند گنبدی بر روی زمین قرار گرفته و انتهای اون به کوه های یخی می رسه این یعنی شما نمیتونید از لبه پرت بشید چون زمین دارای لبه نبوده،نیست و نخواهد بود

  ۲-از گذشته مردم وقتی در کنار ساحل کشتی هارا مشاهده میکردند آن هارا در حال پایین رفتن میدیدند و ارسطو برای کرویت زمین این دلیل را مطرح میکند که کشتی به زیر انحنا میرود و ناپدید میشود ولی اگر زمین صاف باشد باید کم کم دور شود و کوچک شود و امروزه نیز این یک دلیل مهم برای کروی گرایان است که ادعا های فراوانی دارند.
  در گذشته به دلیل نبود امکانات پیشرفته و کافی مردم افکار مختلفی داشتند اما امروزه با وجود امکانات بیشمار و پیشرفته دست انسان برای نتیجه گیری نهایی از وقایع باز تر است و دور شدن کشتی ها و ناپدید شدن آن ها چیزی است که نکته ای در آن از شما پنهان شده.
  اگر فرض کنیم زمین کرویست و یک کشتی درحال دور شدن است به علت وجود انحنا که مانند تپه است کشتی باید به سمت پایین منحرف شود و دکل آن کج دیده شود و کم کم ناپدید شود اما، ما مورد اول را شاهد نیستیم و فقط مورد دوم را شاهدیم و اگر واقعا زمین کروی باشد وقتی که با یک تلسکوپ یا دوربین سوپر زوم به مسیری که کشتی در آن ناپدید شده نگاه میکنید نباید کشتی را ببینید زیرا انحنا مانع دید شما میشود اما موضوع کاملا خلاف چیزی است که فکر میکنید!!
  یک دوربین سوپر زوم یا یک تلسکوپ بردارید و یک کشتی را در نظر بگیرید وقتی کشتی دور میشود و ناپدید میشود به سمت آن زوم کنید و با تصویر شگفت انگیزی روبرو خواهید شد زیرا کشتی کاملا نمایان است و میشود کشتی را در افق بصورت کامل مشاهده کرد هرچند بخار آب و لایه اتمسفر دید شمارا محدود میکند اما میشود کشتی های ناپدید شده را در افق مشاهده کرد!
  دلیل اینکه کشتی ها در افق ناپدید میشوند انحنا نیست بلکه رسیدن کشتی به نقطه اضمحلال افق در محدوده چشمان شماست این به این معنی است که چشمان شما دارای یک افق محدود هستند که با دوربین و تلسکوپ دید در افق افزایش می یابد.?

  ۳-همونطور که گفتیم آسمان مانند یک گنبد هست و ستارگان بر روی این گنبد قرار دارند و هر بخش از زمین یک قسمت از گنبد رو در بالا می بینه نه همه اش رو.

  ۴-شب و روز در زمین تخت با چرخش خورشید در بالای زمین دیسک و تخت ما در مدار های سه گانه و دایره ای انجام میشه! خورشید کوچکتر از زمینه

  ۵- از جایی که زمین تخت یک دیسکه تخت هست ما میدان مغناطیسی آهنربای حلقه ای رو در نظر میگیریم قطب ان در مرکز زمین و قطب اس در دورتادور زمین و همینطور زمین تخت دارای یک جریان گرداب مغناطیسی هست و ساختار داخلی زمین همون چیزی هست که زمین شناسان دربارش تحقیق میکنند البته زمین هسته نداره

  ۶-برای ایجاد ماه گرفتگی ما به خورشید،زمین و ماه در یک خط راست نیاز داریم اما گاهی این نظم رعایت نمیشه برای مثال ماه گرفتگی دسامبر سال ۲۰۱۰ در نیومکزیکو که در روز اتفاق افتاد و موارد مشابه در طول تاریخ! ماه گرفتگی هایی که در روز رخ داده نظم کروی گرایان رو برهم زده! درواقع ماه گرفتگی توسط خود ماه انجام میشه

  ۷- زمین تخته! اما سیاره نیست! زمین به اصطلاح یک plane هست نه یک planet ! سیارات درواقع ستارگان سرگردان هستند که در آسمان حرکت میکنند و از زمین خیلی کوچکتر هستن. سیارات کروی هستن کاملا درسته من خودم منجم آماتورم و آسمان رو رصد میکنم!
  اتفاقا ماه تخته! برای همین یک سمت ماه رو میبینیم! درواقع ماه قرصی شکل هست و مقعر ولی کره نیست.

  تمام این موارد با توضیحات بیشتر در پیج اینستاگرام ما هست:
  @flatearth_farsi
  وب: flatearthfarsi.blog.ir

  1. ببخشید راستش من دلایلتونو خوندم ولی میخواستم در مورد دلیل دومتون که در مورد همون دکل کشتی هستش یک چیزی بگم ببینید اگر به فرض قد ناظری که دکلو میبینه ۴ متر باشه و ارتفاع دکل کشتی هم ۲۰ متر باشه که البته فکر میکنم خیلی این اندازه ها اغراق آمیز باشه ولی اشکال نداره هر چی بیشتر باشن به نفع شماست.به هر حال با این اندازه ها با استفاده از ریاضیات میشه ثابت کرد میزان اختلاف زاویه دکل یا همون کج شدگی دکل که شما در موردش گفتید فقط ۰٫۲۱ درجه است.این مقدار اونقدر کمه که شما حتی اگه تو فاصله ۰٫۵ متری دکل هم باشید نمیتونید اونو تشخیص بدید چه برسه به اینکه از کیلومتر ها دورتر بهش نگاه کنید حتی اگر دوربینتون سوپر زوم باشه.پس کج شدگی وجود داره فقط ما نمیتونیم تشخیصش بدیم.

   1. و در مورد دلیل سومتون راجع به گنبد آسمان ببینید دو ناظرو فرض کنید اولی تو آرژانتین و دومی تو استرالیا این دو ناظر هر دو در نیمکریه ی جنوبی هستن ولی اختلاف زمانیشون باهم ۱۲ ساعته یعنی این دوتا دقیقا اون سمت هم هستن و وقتی برای ناظر یک شبه برای اون یکی روزه و برعکس این رو تجربه میگه.و البته تجربه اینو هم میگه که منظره ی آسمون در شب برای ناظر یک دقیقا همون منظره ی آسمون برای ناظر ۲ در شبه اینو هیچ نظریه ای نگفته باله یک مشاهده ی تجربیه.این مشاهده بوسیله نظریه کروی به راحتی توجیه میشه.ولی اگر بخواهیم بااستفاده از مدل زمین تخت بهش نگاه کنیم اونوقت دو تا نقطه روی زمین تخت در دو سمت هم در نظر بگیرید که راستای فاصلشون همون راستای قطر دایره ی تخته شماست.طبق گفته یخودتون آسمون این دوتا یا همون منظره ای که این دو ناظر از گنبد آسمونشون میبینن با هم فرق داره و فقط یک قسمت از گنبد آسمونو میبینن پس قاعدتا منظره ایکه اونا میبینن باید خیلی باهم فرق کنه چون گنبد آسمون شما هر جاش یک یک منظره از آسمونو نشون میده.

 5. اصولا کسی که سواد کافی برای درک مسائل عجیب تر از افکار ذهنش رو نداره به مسائل میخنده درست مانند یک کودک خردسال که وقتی کتاب فیزیک بهش بدید پارش میکنه و بر روی اون نقاشی میکنه و بهش میخنده و میگه اینا همه مزخرفه چون از سواد و فهمش بالاتره این حالت برای شما هم صدق میکنه دوست گرامی 🙂 اثبات تخت بودن زمین برای من همراه با امکانات و مستنداتی که دارم کاری نداره ما به راحتی پرونده کره زمین رو میتونیم حتی با یک مطلب ببندیم و اون هم چرخش ماه و خورشید مانند یک دیسک هست اتفاقا مثل هم چرخش دارند مسائلی هست که هیچ کروی گرایی قادر به پاسخ گویی نیست و نخواهد بود! شما هم بجای خندیدن و بیشتر انگشت نما کردن خودت کمی تفکر کن چون این روزا همه دارن زمین تخت گرا میشن! باور نداری یک سرچی بزن!

  1. دوست گرامی
   میخای بدونی حق با کیه؟
   سوار هواپیما شو
   البته اگه به وجود هواپیما اعتقاد داری!
   خوش باشی

 6. خب تا الان فهمیدم هیچی هم از هندسه نجوم کروی نمیدونید! سوار هواپیما؟ جالبه :)) متن زیر رو بخون
  بسیاری از مردم ادعا میکنند که وقتی سوار هواپیما میشوند میتوانند ببینند که زمین کروی است و انحنا را تشخیص دهند! خب اول باید گفت که این عزیزان از اندازه زمین حتی در فرض کروی بودن نیز خبر ندارند! زمانی انحنای زمین بصورت کامل مشخص میشود که ارتفاعی بالاتر از هفتاد هزار فوت داشته باشیم که در واقع ارتفاع هواپیما های جاسوسی است! ما تصاویر و کلیپ هایی از بالون ها و موشک هایی داریم که تا ارتفاع بیش از صدو بیست و هفت هزار پایی رفته ولی انحنایی مشاهده نکردیم! آنوقت مردم چگونه از هواپیمایی که نصف هواپیما های جاسوسی ارتفاع ندارد میتوانند انحنا را تشخیص دهند؟؟ پاسخ به این مسئله آسان است! در ساخت شیشه پنجره هواپیما از لایه ها و انواع مختلفی شیشه استفاده میشود که برخی دارای انحنا و بر آمدگی در گوشه هستند و این باعث میشود که خطای دیده ایجاد شود و شما فکر کنید زمین انحنا دارد اما این موضوع کاملا غلط است! برخی دوستان نیز ادعا کرده اند که از قله دماوند دیده اند که زمین کروی است در این مورد نظری ندارم فقط باید بگم مقدار مصرفی موادی که استفاده میکنید را کم کنید یا حداقل هنگام رفتن به کوه از مواد توهم زا استفاده نکنید! متشکرم✈️
  تمام چیزی که شما برای اثبات کروی بودن زمین دارید اشتباه در نتیجه گیری از رویداد هاست 🙂

  1. شما ناسا را حقه باز مردم را متوهم می دانید.شما می گویید خورشید و ماه بسیار نزدیک به دیسک زمین و بسیار کوچکتر از زمین است پس در این صورت در هنگام ماه گرفتگی سایه این دیسک باید کل قرص ماه را بپوشاند ولی چنین نیست.همه ی سیارات کروی ولی زمین تخت است …مسخره است.ما عملکرد تلسکوپ ها را باور کنیم یا حرف های بی سند شما ؟می گویید فرو رفتن خورشید هنگام غروب پرسپکتیو است .بنده نقاش هستم .اصول پرسپکتیو به معنای دورنمای چیزی است که زاویه دید ما را نسبت به چشم انداز ها بیان می کند افتاب ناگهان فرو می رود حتی بزرگتر هم دیده می شود این چه پرسپکتیوی است؟غروب و طلوع خورشید برای زمین کروی قابل بیان است نه نظریه سخیف زمین تخت.زمین تخت گرایان می گویند گنبد زمین جنسش کریستال است .از کجا این را می گویید . شما از ایات قران برای اثبات نظریه غلط خود استفاده می کنید .بنده کارشناس علوم قرانی ام .اول معانی مفردات قرآن را یادبگیرید سپس اظهار کنید.

  2. سلام.
   دوست عزیز!
   کسی که مشخصه سواد آن چنانی نداره و نمیخواد هم بدونه، چطور میخوای آگاهش کنی؟
   هر آدم باسواد و بی‌تعصبی اگر کمی تحقیق کنه کاملا متوجه میشه که زمین کره نیست.

 7. این مطلب خودمه و از کانال تلگرام خودم کپیش کردم من قوانین کروی بودن رو میدونم ولی قبول ندارم کروی بودن زمینو ?

 8. اون بالا اقای عطائی میگی میخوای بدونی.بعد پایین تر به جا فکر کردن در جواب کسی که لطف کرده جواب سوالاتت رو میده میخندی و مسخره میکنی.کلا بیشتر دوست دارید مورد توجه اکثریت باشید تا طرفدار تفکر

  1. خدمت عزیز دل جناب آقای ذبیح الله عارضم که گفتم با استدلال کامل علمی توضیح بدن
   من استدلال کامل علمی ندیدم و دیگه اینکه چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟

   1. آقای ابراهیم عطایی.من خودم ۱ ماهه با وبلاگ flatearth آشنا شدم.اول برای من ام خیلی سنگین بود باور تخت بودن زمین.ولی مثل شما رفتار بچگانه نداشتم که میگید کلی خندیدم.البته من خودم هنوز سردرگمم و نمیدونم زمین تخته یا کروی.مثلا ادعای روشن فکری داری شما ولی در واقع اصلا فکر هم نداری.اگر سواد انگلیسی دارید یه مقدار تحقیق بکنید بیینید که آدم های گنده ای هستن که درباره این موضوع کتاب نوشتن حتی.و قطعا جواب سوالات خیلی ساده شما که به ذهن بچه ۱۰ ساله هم میرسه که شب و روز در زمین تخت چطوریه و چرا سیارات دیگه گردن و … رو بلدن.امیدوارم بجای خندیدن به نظر اون آقای زمین تخت گرا یخورده فکر خودتون رو بکار بندارید.

    1. من واقعا در عجبم …
     خب اگه سوالام در حد دبستان هست پاسخگو باشید، منحرف کردن بحث راه به جایی نمیبره! من میدونم که زمین کرویه و ازش دفاع میکنم
     چرا وقت کسوف و خسوف سایه ها کروی شکل هستند و چرا آسمان شب در مدارهای مختلف با هم متفاوته؟ مثلا چرا من نمیتونم ابرهای ماژلان رو در ایران ببینم؟

 9. جناب عطائی . از کسی که بیوگرافی کاملشو تو سایتش مینویسه از لحظه تولدش توقع نیست.
  فکر میکنم همین واسه شما کافی باشه.
  لطفا در مورد هرچیزی اطلاعات کسب کنید.
  من خودم دکترای فیزیک دارم و در دانشگاه فردوسی تدریس میکنم. ولی سعی میکنم با مسائل انقدر تعصبی برخورد نکنم.
  به علاوه اینکه حتی در فیزیکم همه چیز قطعی نیست.
  لطفا اطلاعات کسب کنید. و انقدر تمسخر امیز و کودکانه رفتار نکنید.
  و اینم بگم سوالای شما انقدر کودکانست که با سرچ در اینترنت راحت میتونین به جواباش برسین.
  و تاکید میکنم اطلاعاتتونو بیشتر کنین.

  1. خدمت شما عارضم که اول از همه نمیدونم چجوری از رو بیو من، در مورد من قضاوت کردین
   دوم اینکه من متعصب نیستم خیلی بیشتر دلم به حال افرادی میسوزه که حقیقت واضحی مثل گرد بودن زمین رو رد میکنن …
   سوم اینکه از شما که می فرماید استاد دانشگاه هستین بعیده که طرفداری کنین، علم باید در مسیر درستش پیش بره
   چهارم اینکه بنده تحقیق میکنم در خصوص سوالاتم، ولی بازم ممنون بابت توصیتون
   و پنجم اینکه من اسم شما رو در لیست اساتید فیزیک دانشگاه فردوسی ندیدم.
   موفق باشین
   ?

 10. درود بر شما آقای عطایی
  والله در مورد اعتقاد این دوستان؛ قبلنها مردم دراگ میزدن میرفتن فضا، اینها دراگ میزنن تو زمین میمونن!

  1. :دی
   خب البته نمیشه اینجوری هم …. :دی
   ولی خب دور از شوخی دیگه اینجور مسایل واقعا مسخرست.

   1. چرا لوس بازی در میاری منم یه زمین تخت گرا هستم اگه دلیلی برای ردکردنش داری بگو.هیچ دلیلی تا به حال آورده نشده انقد کوته بین نباشید.
    زمین کروی واقعاً مسخره ست.

  2. یه عده احمق که اصلاً هیچ مطالعه ای نکردن و میگن زمین کرویه. مث بچه ها انگار دانشمندان اشتباهی نکردند.
   من از حماقت شما واقعاً ناراحتم.کی میخواید بفهمید که زمین تخته

 11. آقای عطایی شما تا حالا چند بار سوار سفینه فضایی شدی و از فضا به زمین نگاه کردین که با این قطعیت میفرمایید گرد بودن زمین واضح و آشکاره؟
  به جای پایبند بودن به عقاید تحمیل شده یه خورده از مغز خودتون استفاده کنید.بهتون قول میدم زیاد فسفر نسوزونید
  از بچگی بهمون یاد دادن فقط عقاید و مسایلی رو باور کنیم که بزرگان و سران حکومت به خورد مغز فندقمیون میدن!
  در ضمن باید بگم کسانی که نظریه زمین تخت رو دوباره از نو ارائه دادن همون کسانی هستن که از ناسا به دلیل دروغگویی به عامه ی مردم استفا داده بودن…پیروز باشید.

 12. پناه بر پناه 😐 کاری به اصل قضیه ندارم اما پر واضح که این عده، یا جوانان شوخ طبع جویای نام و توجه هستن و یا اینکه از جنس اسلام‌گراهای دچاره توهم توطئه‌ان که‌ با توجه به اشاره ضمنی قرآن به مسطح بودن زمین، در تلاشن که‌ براش توجیهی علم گونه دریابن. همینطور که‌ روشن از مخالفان تکامل داروینی و معتقدان به سانسور علمی غرب نیز هستن (راجع مورد اول بحثی نیست، اگر ایشان حضور انسان در زمین به صورت یک‌دفعه‌ای و حاکی از ترفندی روحانی توام شده با گلی بدبو رو به تکامل تدریجی، ترجیح میدن. و مورد دوم هم مسلم که جهت دهی وجود داره که‌ کاملا طبیعی و بدیهی اما نه به حدی که‌ اینا تصور میکنن). جالبه که‌ به شبه‌علمی هم اشاره دارن، در صورتی که‌ دیدگاه خودشون به طرز بیمارگونه‌ای شبه‌علم یا بهتر بگم، علمی-تخیلی هستش. اینو هر کسی که اندکی راجع به تاریخ علم و فلسفه علم مطالعه کرده، متوجه میشه. به هر سو برای من شخصاً، اولویت‌های فکری اساسی‌تر از این اشعار زرد وجود داره. اتفاقی دیدم و دلم نیومد نپاشیده رد شم.

 13. من به عنوان یک دانشجوی فیزیک میتونم برای هر چیز یه توجیهی پیدا کنم اما مسأله ی گرانش با هر مدل زمینی سازگاره جز زمین تخت… این جماعت متوجه نیستن که ما گربه ی شرودینگر رو با یه جفت ذره در هم تنیده تو آزمایشگاه اجرا میکنیم اونوقت از زمین تخت حرف میزنن

 14. اقای عطایی به سایت انجمن زمین تخت گرایان فارسی برید جواب سوالاتونو میگیرید
  من خودم اولش مسخره میکردم ولی بعد از خوندن مطالب این سایت متوجه شدم که این منم که دارم اشباه فکر میکنم http://flatearthfarsi.blog.ir

 15. باور کنین من گریه ام میگیره این حماقتا رو میبینم.تمام این چرندیات از سایتای آمریکایی کپی و ترجمه شدن و خارجیا میخوان با این کارا،جوونای ما رو از مطالعه کردن منصرف کنن. تمام افرادی هم که دارن این مطالبو تو اینترنت بازپخش میکنن،یه مشت بچه دبیرستانی هستن که تو قوانین اولیه دینامیک موندن!کپلر کبیر قریب به ۲۰ سال از عمرشو صرف تحقیق در مورد حرکت سیارات کرد ، اون وقت چارتا الف بچه تو گروه های تلگرام به این نتیجه رسیدن که زمین تخته و جاذبه نداره! خب احمق ، اگه زمین تخت باشه ، پس قطب جنوب و قطب شمال واسه چی به وجود اومدن؟خب اگه زمین تخت باشه که با یه بار آفتاب خوردن همش آب میشه.باور کنین تکنولوژی و موبایل و واتسپ و تلگرام داره انسان رو به سمت خرافه گرایی میبره.داره بین انسان و مطالعه کردن فاصله ایجاد میکنه تا هر مطلب چرندی رو قبول کنیم.جهل مدرن تو همین موبایلا خوابیده.

 16. آقا اینها اینقدر بی سواد و گستاخ هستن که هر چی من تو سایتشون کامنت نوشتم بی فایده بود. از کسی که میگه زمین هسته نداره ولی خاصیت آهنربایی داره بیش ازین هم نمیشه توقع داشت. خب نادان خاصیت مغناطیسی زمین به خاطر هسته ی فلزیش هست .

  1. درود بر شما
   بله من هم چند مرتبه اس سعی کردم متقاعدشون کنم ولی خب حاضر نیستن از این تفکر متفاوت دست بردارن
   به عقیده خودشون بدون تعصب دارن فکر می کنن و شدیدا روی این قضیه تعصب دارن.
   ممنون بابت اینکه خوندین و وقت گذاشتین و نظر دادین.

 17. بعد هم یکسری اراجیفی به هم می بافن که آدم خنده که نه گریه اش میگیره. میگه در قطب جنوب دیوار یخی هست خب پاشو برو اونجا چند تا عکس بگیر بیار و همینجا بگذار من اولین نفر خواهم بود که به تو ایمان میارم. آقا کسی که برخلاف عقیده ی غالب حرف میزنه باید درستی حرفش رو اثبات کنه . نه برعکس. اونوقت اینها با حماقت تمام همه چیز رو منکر میشن بعد هیچ مدرک مستدلی هم برای اثبات ندارن. یاللعجب!!

  1. متاسفانه همه چیز رو بر اساس ظاهر قضاوت می کنن. شاید حتی به وجود خدا هم منکر بشن چون در ظاهر نمیشه دیدش!

 18. سلام دوستان عزیز
  ما عده ای از علاقه مندان به فضا و کیهان شناسی گروهی ساختیم‌ با موضوع بررسی تخت یا کروی بودن زمین !!!
  اگر مایل هستید همراه ما باشید ،( چه دوستان تخت چه دوستان کروی!! )روی لینک زیر کلیک کنید ??

  https://t.me/joinchat/AAAAAEIkWupE_cfimPU3HA

 19. من طرفدار زمین تخت نیستم. ولی نیروی جاذبه به خاطر هسته فلزیشه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!اگه اینطور بود که باید اهنربا به بدن ما می چسبید!!! نیروی جاذبه به خاطر جرم زیاد زمینه و فرمول نیرو اینه ‘F=G M1 M2 /d^2.’ حالا جالبه که دوستان هم تایید می نمایند. اگه میخواید یه تفکر رو نابود کنید خوب ازش دفاع نکنید. التماس مطالعه

 20. طرف تو سایتش نوشته کپلر معانده نمیدونم کپرنیک جنایتکاره انیشتین خل و چله.گفتم خب اینا که گفتی درست.اقا شما که غیاث الدین جمشید کاشانی و رازی و خیام و بیرونی رو قبول داری؟کلی فرمول دارن.با فرمول اونا گفته تو اثبات کن.والا

 21. طبیعیه که میخندی به جوابی که به سوالاتتون دادن … چون از وقتی متولد شدی این در ذهنت قرار داره که زمین کرویه و …
  خب شما اگه ۲۵۰۰ سال پیش هم بودی کسی میگفت زمین کرویه بازم میخندی …
  من بنظرم شما بجای اینکه سوال مطرح کنی که اگه زمین تخت باشه پس کشتی دور میشن چرا ناپدید میشن و …
  برای اثبات کروی بودن زمین اول مدل زمین تخت رد شد تا بعد از قرن ها به این نتیجه رسیدند که زمین کروی هست …
  حالا اگه ما مثال نقصی بر کروی بیاریم و مدل کرویو رد کنیم ایا قبول میکنی؟؟؟یا هنوز میخوای به خندیدنت ادامه بدی؟؟
  مثال نقصش هم خودت میتونی به طور عملی ببینی و تجربه کنی و نیاز نیس مثل طوطی از کتاب بقیه و … صحبت کنی …
  یه تلسکوب بردار برو سمت دریا و ببین ایا کشتی واقعا بخاطر انحنا دور میشه یا بخاطر شکست نورر…
  ازمایشش کاری نداره اگه دنبال حقیقتی این ازمایش رو انجام بده و اگه دیدی حرف ما دروغ بود بیا به خندیدنت ادامه بده

 22. درسته که علمی که در غرب وجود داره بسیاااار پیشرفت کرده و کتابهای زیادی منتشر شده و تحقیقات بسیاری انجام شده و متاسفانه و متاسفانه تمام جهانیان این کتابهارو به عنوان منبع علمی که (ینی همش درسته و هیچ غلطی راه نداره) به تدریس و تحقیق بر پایه همون کتابه های منبع میپردازند. حالا اگه بگیم این کتاب منبع مشکل داره چی پیش میاد؟؟
  من در علم پزشکی که دارم تحقیق میکنم مثال برات میگم ..
  الان کتاب هارینسون و گایتون به عنوان منبع علمی دانشجویان پزشکی قرار داره و با این همه پیشرفت و مقاله ها و … که وجود داره اما هنوز مریضی در جهان و خصوص ایران فراوانه . خب سوال من اینه اگه هارینسون که منبع علمی انهاس چرا هر ده سال عوض میشه . چرا نمیتونن بیماری ها را درمان کنند
  یک پزشک ایرانی در ۶۰۰ سال پیش از بس دیوانه درمان میکرد بهش پزشک دیوانگان خطلاب میکردند …
  الان در ایران بیماری های نا علاجی که مثل ام اس سرطان . دیابت . ایذر و …. همش براحتی درمان میشوند.
  خب طبق طرز فکر شما باید الان بخندین که پزشکی این همه پیشرفت کرده و نتونسته درمانی برای ام اس و ایدز و دیابت پیدا کنه و اونوقت تو میگی اینها براحتی درمان شدند و دوباره شروع به خندیدن میکنیی….
  دوست عزیز جهان که ما در اون زندگی میکنیم به طرز خییلی پیشرفته ای دارن همه چیو کنترل میکنند حتی علم های موجود درجهان رو … و از انها به نحو تجاری و … در جهت پیشبرد اهداف خودشون استفاده میکنند . مثل مثالی که در پزشکی گفتم ببینید چقدر سرمایه در اختیار صاحبان کارخانه دارو فروشی بدست میاد. انها هم پول مارو چپاول میکنند و هم مردم رو به سمت مرگ سوق میدهند.
  نیاز نیس قبول کنی زمین تخته یا نه اما با این فکر کن که داری در چه جهانی زندگی میکنی و ببینی چه بلاهایی بر سر مردم میاوردند

 23. نظرات دوستان خوندم بنده ترجیح میدم دلایل رو با عقل و منطق قبول کنم بدون تعصب و تقلید کورکورانه اگر این دلایل زمین تخت و کروی رو باهم در اختیار کسی که هیچ درکی از از شکل زمین نداره بذارید مطمئن باشید تخت بودن زمین رو قبول میکنه.شک اولین گام برای خردمندی است موفق باشید

 24. دوست من خلبان جنگنده ست و هزاران مایل دورتر رو با چشم غیر مسلح میبینه به وضوح میگه من انحنای زمین رو حتی یک درصد حس نمیکنم

 25. واقعا برات متاسفم … ب عنوان یه تحصیل کرده کاری جز مسخره کردن عقاید بقیه نداری؟؟؟ چرا سرتو عین کپک کردی تو برف و فقط چیزایی ک غربی ها و ماسون ها ب خوردت میدن رو قبول میکنی ؟ بهت حق میدم قدرت درک و تجزیه تحلیلش رو نداشته باشی … و میدونم ک برات سخته ک قبول کنی ناسا یه سازمان دروغگوی جهانیه … اگه یکم ایمانت قویتر بود مطمئنم قبول میکردی … فقط حواست باشه با قبول کردن فرگشت و تکامل و بیگ بنگ و کرویت زمین اتئیست نشی …

  فقط میتونم واست دعا کنم … وارزو میکنم زودتر امام زمان ظهور کنه … چون با ظهور همه چیز مشخص میشه …

  یاعلی

 26. سلام آقای عطایی و دوستان خوبم اول از همه از آقای عطایی تشکر میکنم که این وب رو راه انداخته و بعدش از دوستان دیگه چه زمین تخت گرا چه زمین کروی تشکر میکنم که نظرات خودشون رو وقت گذاشتند و به اشتراک گذاشتند دوستان از همگی خواهش میکنم به نظرات هم احترام بگذارید ببینید به خدا من اصلا خیلی اهمیت ندادم که زمین کرویه یا تخته فقط میخوام یه چیزی رو بهتون بگم البته شاید از نظر دوستان بیربط باشه و من رو هم سوژه کنید هر دو طرف (تخت گراها و کروی گراها)ببینید ما آدما چرا باید برای اعتقاداتی که داریم همدیگرو برنجونیم مثلا بگیم تو اگر مسیحی هستی خوب نیستی تو اگر کلیمی هستی خوب نیستی یا موارد اینجوری خب هر کس عقاید خودشو داره این زمین کروی و تختم داستانش همینه اعتقاتونو برا خودتون نگه دارید باور کنید این عقاید برا هیچ کدوممون نون و آب نمیشه

 27. شما به قرآن که اعتقاد دارید یه مطالعه ای هم اونجا داشته باشید بد نیس : خدا هیچ جایی ننوشته زمین گردش داره برعکس تو سوره یس ایه ۳۸ نوشته خورشید و ماه تو مسیر خودشون در حال حرکت هستن و خورشید را سزا نیس به ماه رسد … یکمی فکر کنید این یعنی چی ؟ خدا گفته ماه و ستارگان و خورشید دارن حرکت میکنن و گفته زمین رو برای شما فرش کردیم این یعنی چی ؟ اگر زمین حرکت داشت چرا هیچ جایی نگفته که حرکت میکنه … گفته زمین مرکز ثقل … یکم فکرتونو باز کنید انقد میل به پذیرش نداشته باشید … ناسا اگر روده راست داشت سفر به ماهش دروغ نمیبود … همه جا اثبات شده ناسا سفر به ماهش کشکه میتونید سرچ کنید … حتی عکس های ماهواره ایش جعلی هستن …

 28. میگم حالا اگه زمین کروی باشه به اینا یارانه نمیدن که همچین میجنگن؟؟؟
  من کاری ندارم کروی یا تخت…قبل از دفاع از هر چیزی با منطق و استدلال حرف بزنیم…هرکی رفت فضا از زمین تخت عکس گرفت اورد من شخصاً پیروش میشم 😐
  مثلا اگه کلا نمیدونیم فیزیک چیه نیایم نظر بدیم… قبول.همه چی با فیزیک توجیه نمیشه…و با علم…ولی خدایی یه نظر زمین تخت گراها تو یه سایتی باعث شد فک کنم اینا ابتداییم نرفتن…اگه زمین گرده چرا ما از روش نمیفتیم؟؟؟؟؟
  شگفتا! به علوم سوم دبستان رجوع کنید!
  توروخدا چیزیو نمیدونین طرفدارش نشین…این نظریه ها کیم کارداشیان و سلنا گومز نیستن همینجوری ببینینشون فرداش طرفدارش باشین
  یا حق 🙂

 29. عاقای عطایی سلام
  من واقعا برای شما ک اینقد زاویه ی دید و فکرتون کمه متاسفم … چرا چشماتونو باز نمیکنیو … چقد میخواین دروغهای ناسا رو گوش بدین و دم نزنین … چقد میخواین تو جاهلیت خودتون بمونین …. یکم بخودتون بیاین … لطفا واقع بین باشیم ذهنتون رو از این دروغهایی ک فقط شما رو به توهم وادار میکنه پاک کنین … اینقدر هم خودتون و مدارک تحصیلیتونو ب رخ نکشین چون ما در مقابل عظمت جهان هستی هیچ نیستیم

 30. بله ، وقتی جاذبه اثبات نشود قوانین زندگی روی کره فلج میشود و این سوال به ذهنمون میرسه که چرا از روی این کره سقوط نمیکنیم ?
  چه کسی میتونه جاذبه رو اثبات کنه ? انیشتین ?
  این مضحک نیست که بگیم فضا-زمان خمیده میشن ? فضا-زمان که اصن ماده نیست چطور خاصیت مواد داره و خمیده میشه که اون خمیدگی باعث جاذبه بشه ?
  بله اگر بخوایم با مزخرفاتی مث نسبیت پیش بریم همه چیز رو میشه اثبات کرد اما مشکل اینجاست که یه ادم مثل نیکولا تسلا هم به زعم شما جزو همون احمق هایی که میگن چرا از لبه زمبن نمیفتیم !

 31. بنده روحانی هستم .تابه حال نظریات احمقانه دانشمندان مارابسمت تحیروسرگردانی،وبسمت شک وتردیددرجهان هستی سوق میدادنندوخداراشکرمیکنم که دراخرهدایتم کرد.ودربحث زمین تخت هیچ ابایی ندارم که مسخره ام کنندچراکه تمامی پیامبران رابخاطرحق گویی مسخره میکردند.درودبرزمین تخت گریان

  1. سلام حاج آقا .اگر حضرتعالی در مبانی دینی عمیق باشید اولا می دانید اعتقاد به زمین تخت یا کروی اسمش هدایت نیست چون جز اصول عقاید نیست که شما بگویید هدایت شده ام.اگر شما بخواهید همین نظر را به جوانانی که فیزیک یا نجوم می خوانند (نگویید به انها تلقین شده چون این دو قشر با ازمایش و مشاهده تحصیل می کنند.)بگویید ، علی الاسلام والسلام .آنهادر دینی که به انها یاد می دهید هم شک می کنند.زمین تخت چیه برادر من!همه ی سیارات گرد و کروی ولی به زمین که رسد شد دیسک ؟ظاهرا شما کل نظریات این جماعت را نخوانده اید.می گویند اطراف زمین دیسکی کوههای یخی محصور شده ولی به مدل زمین دیسکی که نگاه می کنی اگر حرکت خورشید این کونه باشد ،یخی باقی نخواهد ماند .جواب اینکه اگر کسی به انتهای زمین دیسکی برسد چه اتفاقی می افتد ،می گویند ابر قدرتها نمی گذارند کسی نزدیک شود!!زیر این زمین چیست؟در مدل زمین تخت خورشید دورانی می گردد .اگر چنین باشد،به طور دفعی طلوع و غروب طولانی می شود چون اگر زمین تخت باشد ،خورشید در افق کوچک به نظر می رسد و محو نخواهد شد.پیامبران را بدون دلیل مسخره می کردندو نسبت ناروا می دادند.شما با دلایل محکمی که در رد زمین تخت امده یا مطالعه ندارید یا خیلی سطحی فکر می کنید و این برای یک طلبه بسیارزشت است .چه کسی قبول می کند ما در گنبد آسمان محصوریم و کسی نمی تواند از این گنبد بگذرد و جنسش هم کریستالی است !!پس معراج پیامبر (ص)که جسمانی بوده ، عروج حضرت عیسی (ع)چگونه با این نظر قابل توجیه است؟اگر زمین تخت باشد ،به خاطر اینکه با شواهد عینی در تعارض جدی است ، قدرت خداوند هم زیر سوال می رود که مگر زمین کروی چه اشکالی دارد.فضای لا یتناهی و کهکشانها و…همه از قدرت حق تعالی است.حال اگر انسان روی زمین دیسکی محصور شده با گنبد کریستالی و ماه و خورشید کوچکتراز زمین و قرصی شکل زندگی کند در واقع زندانی است که نعوذ بالله خداوند ایجاد کرده است.آسمانهای هفت گانه و ستارگان ،ستاره شعری و…چقدر در قران دعوت به تفکر در آنها شده ولی گنبد کریستالی نمی گذارد!!چون ستاره ها به گنبد چسبیده اند.!!ناسا دروغگو وحقه باز برای چی !!!؟؟؟نمی دانیم .نمی گذارند حقیقت را بفهمیم !!!که چه بشود؟؟؟؟این همه فیلم و تصاویر جعلی و فتوشاپ و ماهواره ها دروغ و نظرات م دراوردی درست !!!حاج آقا برای محض رضای خدا حداقل نگویید روحانی ام چون بازتاب منفی آن پای دین نوشته می شود.

 32. من فقط یه چیزی فهمیدم تو این موضوعات … برادر عزیز تلگرام و اینستا گرام شروع کننده این فرضیات نبودن که شما اونها رو لعن می کنین
  کسانی هم که طرفدار این نظریه ی تخت گرایی هستن کودکا نیستن . این نظریه یا بهتره بگم فرضیه آغازش دروغ های سازمان هایی مثل ناسا هست که به خاطر مهم بودن عملیات ها و محرمانگی علمشون هیچ موقع نمیان تصاویر واقعی از ماموریت ها ارایه بدن … که حال حاضر انسان هایی پیدا شدن که به همه چیز بدبین هستن … البته بدبینی بد نیست اما اگر قرار بود انسان همه چیز رو با چشم خودش بتونه مشاهده کنه و دانشمندهای بزرگ مثل انشتین تسلا و هاوکینگ رو دروغگو بدونه پس از کوچکترین مسائل باید شک کرد
  از تمامی جوجه مذهبی هایی که تخت گرا شدن دو سوال می پرسم ! شما میگید هیچ کسی یه عکس واقعی از کروی بودن زمین نشون نداده پس سریعا رفتین تو جامعه ی زمین تخت گرا عضو شدین … آیا شما از زمین تخت و مسطح عکس دارید ؟ آیا از خدا و فرشته ها و اجنه عکس دارید ؟ آیا با چشمان خودتون مشاهده کردید خدا رو ؟ مسخره نیست انقدر شکاکید که کسانی که باعث رفاه فعلی و پیشرفت تکنولوژی شدن رو دروغگو میخونید ؟؟ اون آقایی که از ابتدا این نظریه رو در ذهن پروروند به جز این اکتشاف علمیش چه پیشرفت دیگه ای در علم کرد ؟ شماها چی ارائه دادین ؟ از نیوتون و تسلا بیشتر کشفیات و اختراع داشتین ؟ از منجم های باستانی ایرانی چیزی شنیده اید ؟ به بزرگمردان کشور خودتون که دنیا هر لحظه در تلاشه ملیتشون رو به نام کشورهای دیگه ثبت کنه و تحریف کنه این واقعیت رو پشت می کنید ؟
  حرفم اینه یک زمین تخت گرا تونسته باعث پیشرفت ذره ای از علم بشه ؟ محقق مگه نیستن اینها ؟؟؟؟
  و یه سوال خیلی ساده در آخر چطور جاذبه و نیفتادن خورشید و ماه و ستاره ها رو در زمین توجیه مکنید ولی انسان و موجودات چسبیدن به زمین !؟
  من میدونم شما از چه قماش آدم هایید قول میدم در بین شما تخت گراها یک نفر نیست خارج از ایران در یک دانشگاه معتبر تحصیلات آکادمیک داشته باشه ! قول میدم شما همون هایی هستین که بجای تخصصی درس خوندن هزاران مطلب از همه ی رشته ها میخونین که بگین بلدین .. اما واقعا پایه و مقدمات هیچ کودوم از رشته ها رو نگذروندید … مطمئنم چون با آدم هایی مثل شما زیاد سر و کار داشتم
  میتونم بگم شما همونایی هستین که معتقدن مشاور تحصیلی درستی نداشتن و نتونستن از حداکثر توان و استعدادشون در جهت درست استفاده کنن مطمئنم بهترینتون فارق التحصیل دانشگاه های ایرانه . مطمئنم آغاز کننده های زمین تخت گرا همون دانشمندهای ناسایی که شما دارین ازشون حرف میزنید دروغگوهایین که ناسا کنارشون گذاشته و چون میدونن ناسا هیچ موقع نمیاد جواب این تئوری مسخره رو بده …. شماها شدین بازیچه دستشون . بدرود تخت گراهایی که نه فلسفه رو قبول دارین نه علم روانشناسی جهان و نه علم دانشمندهای برتر دنیا رو
  بنده متخصص IT هستم و همزمان در حال یادگیری روانشناسی تحلیلی … مطمئنم گروه نامبرده جزو گروهی هستن که در دنیا واقعا حرفی برای گفتن ندارن . نه رهبری کارا در بینشون هست نه مرد قانون و عمل !

 33. سلام. دوستانیکه اهل استدلالند ک الحمدلله. ولی برای دوستانیکه میخوان از خودشون نظریه در بکنند حداقل دروغهاشون رو با واقعیات هماهنگ کنند. دوست من جنگنده داره و ناسا اینجوریه و فلان و بیثار . بابا ما رو چی فرض کردی عمو . از هواپیما ک کروی بودنش معلومه در ضمن مثال کشتی ب زمان ارسطو اینا برمیگرده و خورشید مرکزی ب زمان خواجه نصیر . کمی گوگولیای زمین تخت سرا خضعبلاتشون رو با تاریخ هماهنگ کنند ولی ازینکه موجبات خنده ما رو فراهم اوردن متشکریم .

 34. بنظرم ی پویش راه بندازیم و تصاویر این دوستای بیسواد احمقمون رو منتشر کنیم ک موجبات شادی سایرین رو هم با دیدنشون تو کوچه و خیابان فراهم اوریم. اینهمه حماقت باور نکردنیه!!!!!

  1. همه نوآوریها اول کار خنده دار و احمقانه جلوه می کنند هرچه میزان خنده و احمقانه خواندن بیشتر، نوآوری بیشتر. من اول می خندیدم ولی سؤالاتی هست که جواب نداره، کو عکس واقعی از زمین که شبیه تخم مرغ یا هر چیز دیگه س؟

 35. آنچه مسلم است و طبق تحقیقات انجام شده هر آنچه که در قرآن مجید و احادیث معصومین آمده یک به یک به مرور زمان در حال اثبات است چون حقیقت محض هستند و از طرف خداست چون هیچ کس جز خدا از حقایق اطلاع ندارد بنابراین باید از او پرسید و از او جواب خواست که در آیات و روایات ما جواب سوالات در طب نجوم و علوم دیگر آمده است.
  زمین مسطح و ثابت است.
  خورشید و ماه دور زمین میچرخند و شب و روزرا بوجود می آورند

 36. سلام. لطفا یه مسئله رو مشخص کنید آیا نیازی به این همه دلیل هست علیه زمین تخت، بابا اگه زمین کرویه چند ماهواره تصاویر زنده پخش کنند یا عکس بگیرند و پخش کنند. اینکه میگن زمین کمی شبیه تخم مرغ یا گلابیه، تو هیچ عکسی نیست. یه مقدار قصه مشکل داره حالا چطور فعلا نظری ندارم.

 37. شما میگین ناسا دورغ میگه،اصن فرض کنیم ناسا دورغ میگه.بقیه سازمان ها چی؟spacex. Mars oneو……کلی سازمان دیگه هم دورغ میگن؟خیلی هاشونم غربی نیستن،سازمان فضایی ژاپن،سازمان فضای اتحادات متحده عربی و …

 38. اصن شما میدونید چندتا دانشمند برای اثبات اینکه زمین به دور خورشید میچرخه جونشون رو از دست دادن؟و حالا شما به راحتی میایید و میگید خورشید به دور زمین می چرخه؟کسی که نجوم نخونده و هیچ اطلاعات درستی از اطرافش نداره بایدم این چیزا رو بگه.مثل وقتی داروین اعلام کرد انسان از نسل میمون هاست هیچ کدوم از آدمایی که باهاش محالف بودن دلیل دیگه برای مخالفت نداشتن به جز اینکه خداوند گفته انسان ها اشرف مخلوقاتن و اینا با تناقض داره در صورتی که الان با پیشرفت در زمینه ژنتیک این موضوع در حال اثبات شدن هست.اگه یکم درباره نجوم کروی مطالعه کنین تمام این موضوعات براتون روشن میشه،من واقعا بدم میاد که بعضی آدما به جای اینکه علمی صحبت کنن حرف دین رو پیش میکشن.الان بیشتر دنیا درگیر مسئله ماده تاریک و اثبات وجودش هستن و دارن برای سفر به مریخ برنامه ریزی میکنن،اون وقت ما اینجا باید به چند نفر هنوز ثابت کنیم که زمین گرده

 39. برادر من تا وقتی شما هیچ سلاحی جز مسخره کردن نداری به حقیقت نمیرسی . اگه بنده ۱۰۰۰ تا دلیل هم برای تخت بودن زمین بیارم باز برای شما کفایت نمیکنه چون مسخره میکنید پس نیازی به بحث نیست شما هنوز بدیهیات نظریه زمین تخت رو هم نمیدونی فقط مسخره کردنو بلدی . چه چیزی از بچگی شنیدی همونو داری تکرار میکنی
  موفق باشی

 40. گاویست در آسمان و نامش پروین
  گاوی دگر نحفته در زیر زمین
  چشم خردت باز کن از بهر یقین
  زیر رو زبر دو گاو مشتی خر بین

 41. زمین تخته نه گرانشی وجود داره نه جاذبه اینها همه توهمات دانشمندانه والیته عقاید تحمیل شده اون زمان وما آدما ظرف تو خالی أی هستیم که اونا هرچی بخوان داخلمون میریزن اون دانشمندا همه دروغ گفتن ‌فقط فرضیه داشتن اونا اشتباه کردن

 42. خیلی دلایل هست که اونا نمیخوان ما بفهمیم ازجمله اینکه هیچ کس اجازه نداره به قطب مثلا جنوب بره ‌اینکه گاهی اوقات ستاره ای هست که از جلوی ما رد میشه ویا وسط حلال ماه قرار میگیره واین توی اکثر تمدن هایی باستان قابل رصده

 43. خیلی دلایل هست که اونا نمیخوان ما بفهمیم ازجمله اینکه هیچ کس اجازه نداره به قطب مثلا جنوب بره ‌اینکه گاهی اوقات ستاره ای هست که از جلوی ما رد میشه ویا وسط حلال ماه قرار میگیره واین توی اکثر تمدن هایی باستان قابل رصده و من خودم از بچگی تموم علم نجوم رو رصد کردم ‌هیچ چیزی متاسفانه مشاهده نکردم که بتونه ثابت کنه که ما یک سیاره هستیم و این جهان دروغین رو تاکی همه چیز رو بدون تحقیق باید قبول کنیم فرگشت وجود نداره وما زیر بلندترین سقف شیشه ای قرار داریم و زمین یک سیستم بسته ست وهیجا واسه رفتن نیست

 44. دختر ۱۱ساله من دید منو باز کرد واون با نپذیرفتن گرد بودن زمین منو وادار به تحقیق کرده بیاید بچه هامون یاد بدیم که هر مزخرافاتی رو که مدرسه میگه قبول نکن چه در خارج و چه داخل زمین تخته تا ۱۵۰۰سال پیش وقتی ۵۰۰سال پیش همه این رو باور داشتن انشتین فیثاغورث نیوتن و….اشتباه کردن راجب شخصیت این افراد تحقیق کنید

 45. رمین کروی نیست زمین یه دیسکه اما نه دیسکی در فضا دقیقا معلوم نیست ما کجاییم زمین یه سیستم بسته ست ‌هیچ جایی برای رفتن نیست تموم ستاره ها و خورشید وماه در گنبد آسمان قراردارن ما زیر بلندترین سخت ترین سقف شیشه ای هستیم واین شاید درکش برای همه سخت باشه اما این حقیقت داره اونا به ما دروغ گفتن انشتین. نیوتن فیثاغورث اشتباه کردن

 46. شاید بعضی از ما تمام این حرفارو به تمسخر بگیریم ولی باور کنید روزی به همه ثابت خواهد شد که جامعه ی جهانی فقط بخاطر اینکه سیستم ارباب رعیت رو پیاده کنه و ما رو مجبور به کار وام وبدهکاری کنه این کارو میکنه وبه ما دروغ میگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *