ما وقع

خاطرات و خطرات یک عدد من در خط مقدم موج کیهان | پاره ی نخست

خاطرات و خطرات یک عدد من در خط مقدم موج کیهان | پاره ی نخست

موج کیهان در واقع یه طرح آموزش نجوم برای عموم مردم از طریق فایل های کوتاه زمان صوتی بود، خصوصا علاقه مندان به علم نجوم. طرحی که ایده ی اولیش توسط دوست خوبم میلاد قیروانی مطرح شد و خب واقعا از ایدش خوشم اومد.

این ایده شاید حدود سه سال پیش، زمانی که هنوز سرباز بودم مطرح شد و خب طبیعتا تولید محتوی که میشه گفت تقریبا مهم ترین قسمت کار بود طبق معمول به عهده ی من بود و من هم دست تنها.

بدیهی بود که تنها بودن و تبلی های مضاعف من مثل همیشه کار داد دستم و موج کیهان تنها دو قسمتش ضبط شد. در تمام این مدت من فقط داشتم به موج کیهان و تغییراتی برای بهتر کردنش فکر می کردم. باید چیکار کنم تا پروژه ای بهتر تحویل بشه و پر مخاطب تر باشه؟

بنا بود برای موج کبهان اپلیکیشن و نمادی درست و حسابی طراحی بشه. ولی در طی این مدت داشتم به این فکر می کردم که داشتن یک اپلیکیشن اختصاصی چندان لازم نیست و نمی تونه خیلی مثمر ثمر باشه. پس بنا رو روی شبکه هایی اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام گذاشتم که بشه از طریق اونها، موج کیهان مخاطب خودش رو پیدا کنه. بنظر عقلانی تر میومد.

مشکلات عدیده ای برای اجرای این طرح وجود داره که سعی می کنم به مرور ازشون بنویسم. ببخشید که بحث رو خیلی ناگهانی تمومش کردم. ولی قصد دارم این سری پست ها رو ادامه بدم و طبیعیه به موضوعاتی برای آینده نیازمندم. پس با اجازتون همین جا بحث رو تموم می کنم تا ارسال های آتی.

 

author-avatar

درباره ابراهیم عطائی

ابراهیم عطائی، زاده ی یازدهم اردیبهشت سال 70 خورشیدی در بیرجند است. وی دوران ابتدایی خود را در شهر تربت جام سپری و درسال 81 به زادگاه خود بازگشت. از همان دوران به طور خودخوان به مطالعه در حیطه ی نجوم آماتور پرداخت. دیپلم رشته علوم ریاضی-فیزیک را در سال 87 دریافت کرد. در سال 88 با ورود به موسسه علوم آسمان مهر فعالیت های نجومی خود را بطور تخصصی تر پیش گرفت. علاقه ی وی بیشتر در حوزه اخترزیست شناسی، عکاسی آسمان شب، نجوم آماتور و آموزش آن است. وی دانش آموخته دانشگاه ملی بیرجند در رشته آمار می باشد و به کاربرد این علم در سایر علوم علاقه بسیار دارد. از جمله مسئولیت های علمی وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر عامل موسسه علوم آسمان مهر عضو هیئت موسس کانون نجوم سپهر دانشگاه ملی بیرجند نویسنده سایت علم بازار مدیریت پروژه کشوری اطلس راهبردی نجوم مقدماتی دبیر علمی همایش های ماهانه علمی ایران مدرس نجوم مقدماتی و عکاسی نجومی عضو سابق دیپارتمان اخترزیست شناسی آیوتامی

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “خاطرات و خطرات یک عدد من در خط مقدم موج کیهان | پاره ی نخست

  1. ساره واحدی گفت:

    موفق باشییییید
    اون دو قسمتی ک ساخته شده رو از کجا میتونیم پیدا کنیم؟ منتشر شده آیا؟

    1. ابراهیم عطائی گفت:

      اون دو قسمت به علت اینکه برای بار سوم محتوای موج کیهان و شیوه ی کار رو تغییر دادم، هیچوقت منتشر نشد متاسفانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *