صفحه میرزا محمد ابراهیم عطائی ( دبیرچی )

مجموعه برداشت ها، خاطرات و آموزش های ابراهیم عطائی

دوباره سلام

وقت همگی بخیر و شادی!

وقتی داشتم پست تخت گرایی رو می نوشتم اصلا فکر نمی کردم (ظاهرا) این همه تخت گرا به تارنمای من سرازیر بشن و به حرف بیهوده خودشون، اصرار و پافشاری کنن، البته دوستانی هم صرفا از خندیدن من به ابزار نظرها شاکی بودن …

اول پیشنهاد می کنم سوالاتی که در مبحث تخت گرایی پرسیدم رو مطالعه بفرماین و همچنین پاسخی که یکی از عزیزان تخت گرا به این سوالات داده. من در این سری پست ها میخام یکم بیشتر بحث رو باز کنم و برای همیشه قضیه رو ختم کنم چون فکر نمی کنم موضوع به این واضحی نیازی به توضیح حتی داشته باشه. واقعا خنده داره! آخه چرا به خنده های من خرده میگیرین؟؟؟ 

 

اگه زمین تخته چرا هیچ وقت با هیچ ابزاری نمی تونیم به لبش برسیم و خودمون رو به فضا بفرستیم؟

تخت گرایی: زمین تخت دارای لبه نیست! زمین یک دیسک مسطح هست که با کوه های یخی که در گذشته به اون قاف میگفتند احاطه شده همینطور آسمانی جامد به اسم گنبد آسمان که مانند گنبدی بر روی زمین قرار گرفته و انتهای اون به کوه های یخی می رسه این یعنی شما نمیتونید از لبه پرت بشید چون زمین دارای لبه نبوده،نیست و نخواهد بود.

جواب من بی سواد: خب چیزی که من طی مطالعاتم از کوه قاف بدست آوردم یک مکان کاملا خیالی و به دور از واقعیات هست و در هر دین و مذهب و دیدگاه و مکتبی صرفا نمادی از چیزی هست و اصلا وجود خارجی نداره! آسمان جامد؟ حرکت جسمی مثل شهاب ها که نور حاصل از سوختنشون در آسمان هم معلومه چطور ممکن میشه؟ شهاب در آسمان هست و آسمان هم جامد، پس همونطور که می دونین، داخل یک جسم جامد حرکت ممکن نیست. کوه خیالی قاف اونقدر بلنده که گفته میشه فاصله قله قاف تا آسمان اندازه قد یک انسان هست، پس چرا از هیچ جایی رویت نمیشه؟؟ و نقد دیگه ای به آسمان جامد! یعنی قابل لمسه؟به هرحال با تکنولوژی امروزه می تونیم به قلش برسیم، اونوقت یعنی می تونیم آسمون رو لمس کنیم؟ جنسش از چیه؟؟ شیشه؟؟ چرا بخار نمی کنه؟ چرا ترک نمی کنه؟ چرا روند گرم شدن زمین پس اینقدر کند پیش میره اگه آسمون جامده. ببینین وقتی تو ماشین نشستین در یک هوای آفتابی و شیشه های ماشین بالا هست و هیچ تهویه هوایی روشن نیست، ماشینتون به سرعت گرم میشه و این میتونه برای زمین هم رخ بده اگه آسمونش جامد باشه و شفاف. دیگه اینکه درصورت جامد بودن آسمان چرا ما صدای برخورد شاتل های فضایی به سقف آسمان رو نشنیدیم؟ چجوری رفتن فضا؟؟ مثلا ماه؟؟؟ ماموریت های مریخ چی؟؟ ایستگاه فضایی بین المللی چجوری رفته فضا؟؟ باور کنین اون ایتگاه رو من با چشمای خودم دیدم! وجود داره و در آسمونه! 

 

اگه زمین تخته چرا وقتی به قسمت های جنوبی سفر کنیم شکل آسمان بالای سرمون تغییر میکنه؟

تخت گرایی: همونطور که گفتیم آسمان مانند یک گنبد هست و ستارگان بر روی این گنبد قرار دارند و هر بخش از زمین یک قسمت از گنبد رو در بالا می بینه نه همه اش رو.

جواب من بی سواد: یکم فکر کنین، وقتی زمین تخته و شما روی یک سطح صاف هستین، جابجایی شما از غرب به شرق این سطح هیچ تغییری رو در آسمان شب بالای سر شما توجبح نمی کنه . شما وقتی از ایران برین عراق یا فلسطین یا کشور های هم مدار با ایران، تغییر خاصی در ستارگان آسمان شبش نمی بینین فقط در زمان طلوع و غروب اختلافات زمانی وجود داره. درست مثل اینه که بگین وقتی اینجا زمستونه، کل دنیا زمستونه یا بالعکس! در حالی که الان ما داریم اینجا از سرما میلرزیم! تو استرالیا دارن از گرما می پزن. نگید این حرفا رو … بعد میگن چرا مسخره می کنی؟؟؟ چرا می خندی؟؟؟؟ 

 

ادامه سوالا رو میزارم برای هفته های آتی، هر زمان که حوصلش رو داشته باشم براتون می نویسم و ارسال می کنم.

بازم تاکید می کنم! کروی بودن زمین، واقعا چیزی نیست که بخایم حتی در موردش فکر کنیم و حرف بزنیم، دنیا مسائل جدی تری داره که نیاز به حل شدن دارن.

درضمن خدمت تخت گرایان عزیز اینکه جهت رعایت آزادی بیان نظراتتون رو تایید می کنم برای نمایش اما دیگه من بعد پاسخی دریافت نخواهید کرد. با کمال احترام جواب ابلهان خاموشیست.

 

 


 

 

پ.ن: وبسایتم هر هفته یکشنبه راس بیست و سی دقیقه به روز میشه

5 پاسخ

 1. دوست عزیز ، منظور از اسمان جامد این نیست که اتمسفر جامد باشه ، ایشون فرمودند که گنبد اسمان مانند یک جام کریستالی روی زمین قرار گرفته و زمین به یه محیط بسته تبدیل کرده ولی گویا شما اصلا نمیدونی که رنگ ابی اسمان به خاطر اتمسفره و ایشون نگفتن اتمسفر جامده !
  جنسش چیه ? چرا ترک بر نمیداره ? چرا روند گرم شدن زمین طول میکشه ? و مثال ماشین …
  البته که مثال معقولی نبود چون محیط ماشین کوچک است و خورشید نسبتا بزرگ(حدود سی مایل) اما همیشه گرما تحت تاثیر نیروی بایونسی به سمت بالا حرکت میکنه و قسمت های پایین تر خنک تر هستند، بنابرین حرارت زمین به لایه های بالایی زمین حرکت میکند .
  خب اصولا هیچ شاتل فضایی وجود نداره ، اگر شما راهی بلدید که یک شاتل بتونه در خلاء حرکت کنه ،خب رو کنید ! بنده سراپا گوشم که بدونم این شاتل شما با چه تکنولوژی در خلاء حرکت میکنه ? شاتل هایی هم که کشور های مختلف پرتاب میکنند مانند موشکی که ایران پرتاب کرد به سمت دریا تغییر مسیر میدن ! حتی اگر گنبد اسمانی هم نباشه شاتل شما چون با هول دادن خود در ماده (اتمسفر) حرکت میکنه با کاهش فشار هوا سرعتش کاهش پیدا میکنه و شکی نیست که در مواجهه با خلاء دوباره به سمت زمین سقوط میکنه .
  اصولا امکان دیدن ایستگاه فضایی از فاصله ۳۵۰ کیلومتری وجود نداره ، ادعا شده که عکسهای زیادی از زمین در ایستگاه فضایی گرفته شده که بر مبنای فاصله هستند .شما همانطور که نمیتونید از ایستگاه فضایی خانه ها را در زمین ببینید از از زمین هم دیدن ایستگاه فضایی با ان وضوحی که شما میگید ممکن نیست !
  سایز بعضی بالن های مخابراتی گوگل شاید بیشتر از ایستگاه فضایی و در ارتفاع بسیار کمتری باشد اما از سطح زمین اصلا دیده نمیشوند !
  بنابرین پرنده ای که شما دیدید یک سفینه خورشیدی پیشرفته بوده که در ارتفاع بسیار پایین تری پرواز میکند .
  سفر به ماه ?

 2. اخرین سفر به ماه هول و هوش چهل سال پیش بود و بعدش به طرز مرموزی کشورای مثل امریکا و شوروی بع دلیل کمبود بوجه لازم سفر بع ماه رو کنسل کردن و حتی من اعتقاد ندارم که به ماه رفته باشیم چه برسه به مریخ و کرات دیگه چی باعث شد دیگ بع ماه نریم؟چرا هیچ سازمان فضایی بعد این همع مدت دیگ برنامع ای برای رفتن بع ماه نداره؟ شاید چون اگه انسانی بع ماه بره بار بعد بر خلاف چهل سال پیش و وجود تنها تعداد کمی فیلم محدود از سطح ماه انسان الان با توجه به شرایط الان توقع یع گزارش زنده از سطح ماه رو داره ینی راخت نصف دنیا زنده ویدو های ماه رو ببین که احتمالا برای ناسا سخت میشه ساخت فیلیمی از یه مکان ساختگی ک مثلا ماهه در حالی که میلیون ها نفر نگاش میکنن من بین زمین کروی و تخت موندم و هنو سردر گمم شایدم هیچ وقت از این سر در گمی در نیام ولی متعصبانه چیزیو به سخره نمیگیرم و اینم مطمنم دنیای کع توشیم خیلی دروغ راجب خیلی چیزا بهمون گفتن حال بگذریم راجب همین زمین کروی هم خیلی مبحث ها هس اینکه ما تا چن سال قبل اصلا وجود سیاره ها رو خارج منظومه شمسی رو تاید نکرده بودیم هنوزم تصویری از سیاره ای خارج منظومع خودمون نداریم و فقط با کاهش نور خفیفی هول ستارع منظومه دیگه ای سیاراتو هدس میزنیم ک اونم شاید یع دروغ باشع و اینکه سیاهچاله اصن دیده نشدع و فقط فرضه همچنین کرمچالع اصن شواهد فیزیکی ازش نیس و بازم فرضه میگن تو کهکشان ما تقریبا چندین هزار سیارع قابل سکونت هس که با در نظر گرفتن اینکع اگ از هر هزار سیارع یکی حیات پذیر باشع تو کهکشان ما باید چن هزار سیاره زیست پذیر و چند هزار تمدن باشه که دست کم مقداری شون هوشمند باشن پس چرا اثری ازشون نیست؟شایدم واقعا زمین تخته و فقط ما هستیم و ما ؟نمیشه خیلی چیزا رو بع طور کامل جواب قطعی داد همون طور که ندیدن هوا دلیل بر نبودش نیس

  1. ما علم رو داریم
   علوم پایه
   و با داشتن اینها اصلا نیاز نیست چیزی رو ببینی تا باور کنی
   ندیده هم باور میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال امنیتی را پاسخ دهید. *